Register a Pazar3 Account and get 50 denars!
Македонски | Shqip | English |

AKITA INU KENNEL INUMA KENSHA

For sale by: Doncho Borisov 10 Dec 19:57 Delete, Edit or Renew Your Ad
Leaflet
Ad type
For sale
Advertised by
Private
Location
Radoviš
Pets
Dogs
Прва одгледувачница во Македонија за Акита Ину .Веќе скоро една деценија активно се занимаваме со одгледување на расата внимателно ги селектираме единките кои одат во приплод и работиме со кучиња кои се увезени од Јапонија.Цената на едно кученце од јапонска крв и изложбен потенцијал во нашата одгледувачница изнесува од 1800 - 2500 евра.Оваа цена не важи за кученцата кои не се изложбен потенцијал и се селектирани како домашни миленици.Кучињата се предаваат на новиот сопственик со сите неопходни вакцини,прочистени од паразити и со извршен лекарски преглед.Од идните сопственици на кучиња од нашата одгледувачница ќе се бара максимална одговорност и контрола од наша страна.За планирани комбинации и резервација на кученце,прашања во врска со хранење и одгледување на расата можете да не контактирате на фејсбук профилот или на телефон.
https://www.facebook.com/doncho.borisov

0038970319426
(сликите се реални од кучиња кои се кај нас во одгледувачницата)
Doncho Borisov
070319426
Leaflet
To the top