Register a Pazar3 Account and get 50 denars!
Македонски | Shqip | English |

MOTOKULTIVATOR 1G 75

Company advertisement For sale by: agrotehnika istok 28 Nov 08:28 Delete, Edit or Renew Your Ad
Leaflet
Ad type
For sale
Advertised by
Private
Location
Štip
АГРОТЕХНИКА-ИСТОК ПРОМОТИВНИ ЦЕНИ...
ПОЧИТУВАНИ
НАШЕТО МОТО Е НАЈДОБРИ ЦЕНИ ЗА НАЈДОБАР КВАЛИТЕТ,,КОНКУРЕНТИТЕ НЕ СЛЕДАТ СО ЗАДОЦНУВАЊЕ.
Мотокултиватор G75-100 е со 7 којнски сили со тркала, браздилник , фреза со широчина од 1метар , заштитни капаци,предно тркалце за поместување,регулатор за длабочина за фрезање.На мотокултиваторот може да се приклучат и водна пумпа , ротациона косачка,плуг, компировадач,приколка и др.приклучоци
Мотор: бензински -4 тактен, 7 Коњски сили со мнгу еконмичен мотор со потрошна на 1 час 400мл до 600мл.Со мотокултиваторот може да се работи и во пластеници,фолии.
Вкупна маса: 75 (kg)
Ширина на фрези: 1020 (мм)
Длабочина на Фрези :150-350 (мм)
Брзини: 0,1,2, -1 1брзина за орање и фрезање 2 брзина за влечење приколка
Тип редукција: маслен
Капацитет на маслото во мењачот: 0.950 (L)Капацитет на масло во моторот 0.600l
Бучава 83 dB (A)-тивок
Вибрации на кормилото: 14 m/s2/3315 rpm. може и кредитирање преку банка.Најефтини во Македонија, можете да се уверите од другите што веќе купиле.МОТОКУЛТИВАТОРОТ МОЖЕ ДА СЕ КУПИ И НА РАТИ БЕЗ КАМАТА И БЕЗ ЖИРАНТИ СЕКОГАШ СМЕ ПРЕД КОНКУРЕНТИТЕ СО НАЈДОБРИ ЦЕНИ И УСЛУГИ ВРШИМЕ ПРОДАЖБА И НА РАТИ БЕЗ ЖИРАНТИ И БЕЗ КАМАТА.ИНФОРМАЦИИ НА ТЕЛЕФОН 077-823-092 И 071367690 И НА Facebook Agrotehnika ISTOK
agrotehnika istok
071367690
Leaflet
To the top