Register a Pazar3 Account and get 50 denars!
Македонски | Shqip | English |

Traktor Kubota GL240 4x4 uvoz od Japonija

7 500 EUR

Company advertisement For sale by: Gumi Protekt 26 Apr 18:25 Log into the company to make changes
Leaflet
Gumi Protekt
Motokultivator KUBOTA K8 дизел-made in Japan 1 590 ЕУР
Kompresor Hitachi uvoz od Japonija 390 ЕУР
Traktor Mitsubishi MT 1601 4x4 Japonija 3 490 ЕУР
Traktor Kubota A195 uvoz od Japonija 4 690 ЕУР
Ad type
For sale
Advertised by
Store
Location
Negotino
Vehicles
Tractors
“KUBOTA” GL240 увоз од Јапонија, Цена:трактор со фреза 7.500 еур. Само 240 работни часа. Гуми протект Неготино. Тел 075 457 991
Gumi Protekt
Сите што се занимават со земјоделие се запознаени и знаат дека без трактор работата што ја работат би им била многу потешка и понапорна. Тракторот е возило на моторен погон, така конструирано да влече, да потиснува или да носи дополнителна алатка, односно да служи за погон на таквите алатки или за влеча на приклучни возила. Тракторите се универзални машини, на кои може да се приклучат различни дополнителни уреди, како што се плуг, цистерни за наводнување, приколки и сл. Тракторите се делат по нивната сила и големина. Најсилните достигнуваат и до 300 коњски сили моќност. Освен за работа по полето, сега модерните трактори се користат и за транспорт, при што достигнуваат и брзина од 60км/час. Во денешно време има голем избор на трактори, што не било случај и во минатото. Продавницата Гуми Протект од Неготино иако има голем број на најразлични производи за земјоделие, сепак најголем акцент имаат ставено на тракторите и делови за нив, како и поправање и сервис на истите. Тракторите во Гуми Протект се директен увоз од Јапонија и истите се најповолни за обработка на овоштарници, фолии, лозја и сл. Тракторите се со перфектен мотор и менувач, кои се многу лесни за управување. Јапонските трактори имаат многу мала потрошувачка, што е еден од најбитните фактори зошто да се одлучите токму за нив. Некои марки кои ги има во Гуми Протект се : Mitsubishi , Kubota, Yanmar, Shibaura, Hinomoto. Сите се со различни спецификации и служат различни потреби. Освен јапонски трактори може да најдете и разни косилици за трева, виљушкари, виљушкари утоварачи, мотокултирватори, грбни прскалки, има и кампери и сл. Гуми Протект скоро сите свои производи ги има огласено во склоп на нивната продавница на Пазар3, со сите вклучени информации за продуктот. Доколку сакате директно на лице место да ги погледнете тракторите, па и да ги испробате, нивниот дуќан се наоѓа на ул. Железничка бр. 1 - Неготино. Таму ќе Ве пречека љубезен персонал кој секогаш е спремен да даде одговор на сите Ваши прашања.
Visit our store page
ул. Железничка бр. 1 Show on the map
075457991
https://www.facebook.com/Japonski-Traktori-vo-Gumi-Protekt-Negotino-529570327158886
Gumi Protekt
075457991
Leaflet
Gumi Protekt
Dizel Motor Yanmar SS90 Japonski 790 ЕУР
Kosalica za treva Кubota so sopstven pogon 590 ЕУР
Viljuskar utovarac Toyota 5 490 ЕУР
Motorna grbna prskalka benzin 95 ЕУР
To the top

Our website uses Cookies. By clicking "I Agree"or by keeping the use of the website, you agree to use the cookies. If you don't agree, you can change your bowser's search settings.

More information