Register a Pazar3 Account and get 50 denars!
Македонски | Shqip | English |

Avtodijagnostika LEXIA3 za Citroen i Peugeot

0 MKD

Company advertisement For sale by: Razno 04 Mar 11:01 Log into the company to make changes
Razno
XENON bulbs ksenon sijalici D1S D2S D2R D3S 6000k 900 MKD
OPEL OP-COM ured za avtodijagnostika 0 MKD
Avtodijagnostika Carprog Pro programmer Car prog 0 MKD
Avtodijagnostika FGTech Galletto 4 Master 0 MKD
Ad type
For sale
Advertised by
Store
Location
Skopje
Equipment
Other
Професионален дијагностички уред што го користат овластените Citroen Peugeot сервиси. Со него може да извршите комплетна дијагностика на возилата од програмата на CITROEN и PEUGEOT почнувајќи од 1995 па се до денес. Дијагностиката се врши преку OBD-II приклучокот.

Со помош на овој уред можите да извршите:

- Читање на идентификацијата (ЕCU, верзија на софтвер-хардвер, број на делот, производител)
- Читање на грешки ( можност за печатење и копирање)
- Бришење на грешки
- Автоматско скенирање (детектирање на сите модули инсталирани во возилото и читање на грешките во секоја од нив)
- Читање на „живи“ податоци (брзина, напон на акумулатор, Oxygen Sensor, температура на разладно средство итн)
- Актуатор тестови (проверка на најразлични компоненти на возилото со вклучување и исклучување на истите)
- Програмирање и адаптација (ECU, Имобилизатор, Воздушни перничина, Аларм)

Alfa Romeo, Audi, Bentley, BMW, Cadillac, Chevrolet, Chrysler, Citroen, Daewoo, Fiat, Ford, GM, Honda, Hyundai, Isuzu, Jaguar, Jeep, Kia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mercury, Mercedes, Mini, Nissan, Mitsubishi, Opel, Peugeot, Porsche, Renault, Rover, Saab, Seat, Skoda, Toyota, Vauxhall, Volvo, VW. Golf, Passat, Polo, Astra, Vectra, Corsa, Focus, Mondeo, Ibiza,
Razno
Уреди за автодијагностика на возила
Visit our store page
Скопје Show on the map
070598026
Razno
VAG 18.9 VAG 18.2 VAG 17.8 VAG 16.8  VW Audi Skoda 0 MKD
 Kamionska avtodijagnostika 0 MKD
VAS 5054 Bluetooth Avtodijagnostika 0 MKD
Avtodijagnostika BMW INPA K+DCAN 0 MKD
To the top

Our website uses Cookies. By clicking "I Agree"or by keeping the use of the website, you agree to use the cookies. If you don't agree, you can change your bowser's search settings.

More information