Register a Pazar3 Account and get 50 denars!
Македонски | Shqip | English |

BMW 218d Sport - Active Tourer

28 500 EUR

For sale by: Видое 18 Nov 20:23 Delete, Edit or Renew Your Ad
Ad type
For sale
Advertised by
Private
Year
Gear Box
Registration
Color
White
Location
Skopje
Body type
Hatchback
Manufacturer
BMW
/
2-серии
Model
218
BMW 218d Sport - Active Tourer 150 Kw/ KS

Купен октомври 2015 година од BMW Македонија (М-Кар). Поминати 70 500 km. Регистриран до Август 2019. Колата е редовно сервисирана и одржувана во овластен сервисер (М-Кар) и поседува сервисна книшка. Има зелен картон, летни (купени оваа сезона) и зимски гуми со алуминиумски бандажи за двата типа на гуми, има одлична просечна потрошувачка ( 7,0 L ) и е во перфектна состојба.

Колата е custom made со Black High Gloss лајсни, Pearl Chrome рабови и контрасни црвени штепови со спортски изглед. Од опрема поседува:
- full BMW опрема (спецификацијата можете да ја најдете во сликите погоре)
- многу дополнителна опрема и
- посебен спорт пакет

BMW опрема:
- различни возачки модови (Eco Pro / Comfort) + дополнителен Sport Mode
- покрај стандардниот и страничен систем на воздушни перничиња за заштита на карлица и заден кош
- Start/Stop функција за штедење на гориво и старт на моторот без употреба на клуч
- Борд компјутер со информации за просечна брзина, потрошувачка и информација уште колку km можат да се поминат со преостанатото гориво
- Фарови – Led технологија за дневно возење и задни светла во L облик
- Индикатор за истрошеност на плочките
- Задни дискови со внатрешно вентилирање и вентилирани предни сопирачки дискови
- Стакла кои го намалуваат продорот на светлина и топлина во кабината и сигурносно предно стакло
- МНОГУ ДРУГА ОПРЕМА КОЈА МОЖЕТЕ ДА ЈА ПОГЛЕДНЕТЕ ВО СПЕЦИФИКАЦИЈАТА НА СЛИКИТЕ ПОГОРЕ

Дополнителна опрема:
- Collision Warning (заштита/предупредувач од судари)
- Мултифункционален управувач
- Камера со заден приказ, сензори за паркирање и линии за помош при паркирање
- Мониторинг за притисок на гумите и предупредување при губење на притисок во нив
- Темпомат
- Лимитер
- LED фарови со повеќе содржини
- Сигурносни навртки за тркалата
- Велурски патосници
- Пушачки пакет (во колата никогаш не е запалена цигара)
- Куки за ISOFIX детско седиште
- Наслон за рака напред и позади
- Подесување на ЗАДНИ седишта (напред / назад) за поголем комфор
- Сензор за дожд
- Светла за магла
- Автоматска 2 зонска клима
- Пакет за прва помош
- Дополнителен 12V приклучувач
- Media: AM/FM радио, 6,5’ монитор
- Приклучоци: USB, AUX IN, Apple, iPod, Bluetooth (телефон)

Спорт пакет:
- Sport Mode возачки мод
- Спортски кожен волан
- 17’’ алуминиумски бандажи “Star Spoke Style”
- Спортски седишта со многу типови на подесувања (наслон/агол/ширина/висина)
- Led амбиентално осветлување за навечер
- BMW Sport ознака на праговите на вратите
Видое
075247341


WhatsApp:
075247341
To the top

Our website uses Cookies. By clicking "I Agree"or by keeping the use of the website, you agree to use the cookies. If you don't agree, you can change your bowser's search settings.

More information