Register a Pazar3 Account and get 50 denars!
Македонски | Shqip | English |

BMW X3 2.0 177 KS X-DRIVE -08

7 700 EUR

Company advertisement For sale by: Dragan Dooel 20 Feb 10:49 Log into the company to make changes
Dragan Dooel
OPEL ASTRA GTC 1.7 CDTI 125KS -08 COSMO 3 800 ЕУР
DVE CISTO NOVI FREZI 2.5M i 3.0M 0 МКД
 REDOSEALKA AZZURRA 500 0 МКД
RENAULT SCENIC 1.5 DCI 106 KS 2006G MK TABLI !!! 2 650 ЕУР
Ad type
For sale
Advertised by
Store
Year
Gear Box
Registration
Color
Gray
Location
Kočani
Body type
SUV
Manufacturer
BMW
/
X-модели
Model
X3
BMW X3 2.0 (130KW-177KS) X-DRIVE 2008 FACELIFT FABRIKA !!!

-UVEZENA OD ITALIA
-PLATENI DAVACKI DO MK TABLICI
-REALNI KM MOZE PROVERKA

OPREMA:
-KLIMATRONIK ( LADI PERFEKTNO)
-BORD KOMPJUTER
-MULTIFUNKCIONALEN VOLAN PODESLIV PO VISOCINA I DLABOCINA
-SENZOR ZA DOZD
-SENZOR ZA DOLGI SVETLA
-4X ELEKTRICNI PROZORCI
-SVETLA ZA MAGLA
-FABRICNO CD-MP3, RADIO
-18"INCH BANDAZI
-4X GLANC NOVI GUMI 2020 PROIZVODSTVO
-ISOFIX SEDISTA
-CENTRALNO I DALECINSKO ZAKLUCUVANJE
-RACEN 6 STEPEN MENUVAC
-PARKING SENZORI NAPRED NAZAD
-SERVO
-KOLATA E KUPENA OD PRV SOPSTVENIK
- MNOGU STEGNATO PODVOZJE, MOTOR,MENJAC,DIZNI,ZAMAEC,TURBINA PERFEKTNI
- ORIGINALNI FAROVI, STAKLA, STOPOVI
- POTROSUVACKA 9L/100 KM
Dragan Dooel
Компанијата Даниво Дооел постои од 2000та година.Компанијата се занимава со преработка на ориз и други житарици, како и со производство и репродукција на други семенски материјали. Основна дејност на Даниво дооел е: - Производство на ориз, јачмен, пченица, луцерка, вишни, - Производството на семенски материјали, - Преработка на ориз и други житарици, - Пакување на ориз, грав, леќа и пченица Компанијата обработува и произведува ориз, и е една од најголемите производители во оваа гранка во производство на ориз. Оризот е втора по значење житна култура, а прва е пченицата. Тоа е едногодишно растение, житарка од фамилијата треви, што потекнува од тропските и суптропските предели на Азија и Африка. Во Македонија оризот најмогу се одгледува во долината на Брегалница во Кочанската Котлина, а помал дел се одгледува во долините на Тополка и Бабуна во Велешко. Даниво дооел годишно произведува околу 450 000 килограми, од кои на пола од нив се произведува бел ориз. Даниво дооел, покрај продуктите што се од сопствено производство, одкупува оризова арпа и од другите производители, и ја преработува во сопствената фабрика. Фабриката на Даниво дооел се наоѓа во Горни Подлог во близина на градот Кочани. Фабриката располага со многу работници, кои се обучени и професионалци во својата дејност. Од самата обработка која се прави на почвата, до производството на ориз, Даниво дооел води голема грижа и заштита од загадување, ова претставува голем и битен фактор за храната. Поседуваат модерна земјоделска механизација, за обработка на земјиштето, како и за обработка, производство и одржување на оризот. Компанијата годишно прави дистрибувија во Македонија повеќе од 600 000 килограми ориз, а прави соработка и со соседните држави, и за таму прави извоз околу 1.500 000 килограми. Компанијата најчесто соработува со Турција, Србија, Црна Гора, итн. и со некои држави од Европската Унија. Од самиот крај, Даниво соработува со многу индивидуални земјоделци, од Виница, Неготино,Велес, итн. Покрај откупот што се прави од индивидуалните земјоделци, исто така се прави превозот и транспортот до складиштата кои ги поседува самата Компанија. Даниво дооел Кочани
Visit our store page
ул. Никола Зафиров бр.27 с.Подлог Show on the map
077 914 596 070 529 916
http://www.danivo.com.mk/
Dragan Dooel
DVE CISTO NOVI FREZI 2.5M i 3.0M 0 МКД
BMW 216 GRAND TOURER 85KW-116KS 0 МКД
VW GOLF 6 1.6 TDI 105 KS 2010 G 6 400 ЕУР
BMW 530D 235HP 6 000 ЕУР
To the top