Македонски | Shqip | English |

Daihatsu Sirion 1.3 4WD

For sale by: Kristijan 11 Jun 08:38 Delete, Edit or Renew Your Ad
Buy this vehicle 6,210 MKD / monthly
Apply now! >
Price:

2 900 EUR

Year: 2004
Gear Box: Manual
Mileage: 160 000 - 169 999
Fuel: Gas / Gasoline
Registration: Macedonian
Color: Blue
Location: Gazi Baba, Skopje
Body type:
Manufacturer: Daihatsu
Model: Sirion
Daihatsu SIRION 2004 1300cc 75KW 4x4 поминати 160,000 сопругата втор газда веќе 10 години. Само за вистински познавачи на квалитет. Не правете споредба со разни играчки од 1000 кубика и 3 клипа. Само 4WD пренос е од салон поскапо за 4500 од обично. Автомобилот не е од увоз. Купен е во салон на овластен увозник од Битола. Колата нема мана, пред 2 години ставен плински уред со капалка TANTARINI (600 евра), минатото лето сменет комплет сет за кумплуг (ламела, потисна, друк лагер) и дискови. Пред 4 месеци сменети 4 нови MICHELIN гуми 220 евра. Цена 3200 евра.

Горан 070/257-913
There are no visited ads
To the top