Register a Pazar3 Account and get 50 denars!
Македонски | Shqip | English |

Peugeot 807 2.2 HDI najopremen vo Makedonija

5 400 EUR

For sale by: Дејан 28 Nov 17:47 Delete, Edit or Renew Your Ad
Ad type
For sale
Advertised by
Private
Year
Gear Box
Registration
Color
Gray
Body type
Estate car
Manufacturer
Peugeot
Model
607
Peugeot 807 2.2HDI 92kW.
Возилото е произведено во декември 2004, а прва регистрација е 2005 година. Најопремено вакво возило во РМ. Има 6 степен менувач, задни електрични врати, 7 седишта (+5 резервни), а е регистрирано за 8 седишта. Централно заклучување, 3 сончеви кровови, климатроник, ксенон светла, автопилот, GPS, вебасто греење, направен комплетен сервис на 280000км. Сменети се сет и замаец, ребраст каиш со затегачи, сменето масло и сите филтри. Нови зимски гуми на челични фелни и 4 летни гуми на алуминиумски фелни. Фабрички затемнтети стакла. Говорни команди. Возилото е подготвено за возење без никакво вложување во сервис.
Дејан
070228426
Leaflet
To the top