Register a Pazar3 Account and get 50 denars!
Македонски | Shqip | English |

Renault Megane Cabrio Karman(Kabrio+Panorama)

4 600 EUR

For sale by: Damjan 04 Oct 15:39 Delete, Edit or Renew Your Ad
Ad type
For sale
Advertised by
Private
Year
Gear Box
Registration
Color
Black
Location
Prilep
Body type
Cabriolet
Manufacturer
Renault
Model
Megane
Карман најфул опрема што постои за овој модел!
2.0 136 ks Бензин/Плин (Најдобриот Атмосферски мотор)
Најнов Атестиран дизна плински уред внесен во сообраќајна со Атест. Боцата е 60 литри поставена во резервно тркало. Полнење на плин кај капаче на резервоар. Плинот е сеуште под гаранција! 300 денари на 100 km.
Регистрирана до 08.02.2021
Климатроник
ASP
ABS
Електрика на сите 4 стакла
Тврд кров( Hard Top )
Нов акомулатор под гаранција
Електрика на ретровизори
Bord компјутер
Панорама кров со завеса за сонце.
Сензори за дожд
Магленки
Лед позиција
Подесување на волан
Подесување на седишта
Грејачи на задно стакло
Старт- Стоп систем (палење-гасење) со картичка.
Црвена кожа
Беспрекорен електричен кров безшумен кој се отвора и затвора за 10 секунди.
Голем багажен простор
17 ки алуминиумски бандажи без грепка
4 нови гуми
Кожен волан
Кожен менувач ( 6 брзини + рикверц )
Озвучување Карман
Bluetooth
Android 7 inchi систем на допир со GPS
и навигација+слот за мемориска картичка
На колата е направен голем сервис ( сервисна книшка со фактури и фискални во прилог во вредност од 500+ EU) во овластен центар и тоа:ребраст каиш,водна пумпа,ролери,ПК каиш,масло и сите филтри,комплетно цела предница, фреон на климата која перфектно лади и антифриз итн.
Колата е во апсолутно екстра состојба на неа нема нешто што не работи и немате 5 денари влог.
Градска потрошувачка 11/12 литри плин на 100 km, а на отворено 9 литри плин на 100 km.
Полирана е со нано керамичка заштита и е безконтактно перена откако ја поседувам.
Ве молам без замени за тенџерина, лајци, ниви, пиперки, домати, трактори, пчели, цименто, греди итн
Само за вистински ценители.

Kontakt isklucivo na viber 076 312 442
076 312 442
076 312 442
Ili dzvonete na 071855100
071855100
071855100
Leaflet
To the top

Our website uses Cookies. By clicking "I Agree"or by keeping the use of the website, you agree to use the cookies. If you don't agree, you can change your bowser's search settings.

More information