Register a Pazar3 Account and get 50 denars!
Македонски | Shqip | English |
 

Toyota Corolla 2019 Comfort 1.2 Turbo

14 200 EUR

For sale by: Aleks 04 Mar 23:16 Delete, Edit or Renew Your Ad
Leaflet
Ad type
For sale
Advertised by
Private
Year
Gear Box
Registration
Color
White
Body type
Hatchback
Manufacturer
Toyota
Model
Corolla
* Prv sopstvenik
* Registrirana do Avgust 2021
* Odlicna kola ko nova

COMFORT Oprema
* (ABS) систем за спречување на блокада на сопирачки електронска распределба на силата на сопирање (EBD) и зајакнување на cопирањето (BA).
* Vehicle Stability Control (VSC) систем за стабилност при управување & Hill-assist control
* 3-крак волан.
* Обоени рачки на вратите во боја на каросерија.
* Обоени куќишта на надворешните елект. ретровизори во боја на каросеријата со грејачи.
* Рачно прилагодување на затемнувањето на внатрешниот ретровизор.
* Предни и задни прозори со електрично отворање/затворање со заштита од приклештување.
* Мануелно прилагодување на предни фарови.
* Далечинско централно заклучување.
* Мекферсон потпирање на предна оска.
* Мултилинк потпирање на задна осовина со двојни вилушки.
* 15" челични бандаши со пневматици 195/65/15.
* Резервно тркало 125/70d17, или кит за продупчен пневматик, зависно од спецификацијата.
* Електронска паркирна (рачна) сопирачка.
* Заден спојлер во боја на каросерија.
* Преден браник во боја на каросерија.
* Црна украсна решетка на ладилникот во предниот браник.
* Заден браник во боја на каросерија.
* Отворање на вратата од багажник преку копче.
* Осветлена затворена преграда за ракавици.
* Светло во багажник.
* LED предни светла со автоматско. приклучување на долги светла (AHB).
* LED DRL дневни светла.
* Задни фарови во комбинација со LED.
* Follow-me-home предни светла за осветлување при заклучување/отклучување.
* Soft-touch мек материјал на горниот дел од предните врати.
* Soft-touch мек материјал на горниот дел од инструмент таблата.
* Потпирач за раце напред обложени во текстил во црна боја.
* Зелено тонирани стакла.
* Прилагодување на брзина на интервали на бришачите.
* Мануелен клима уред со ECO режим.
* Црни отвори за вентилација.
* Висинско прилагодување на возачко седиште.
* Преклопување на наслон од задни седишта. 60:40.
* 7 SRS безбедносни воздушни перничиња.
* Команди за темпомат и аудио систем на воланот.
* Антена на кровот во облик на перка од ајкула.
* 12 V прилкучок во предна конзола.
* Стартување на моторот со клуч.
* Аудио систем со 4 звучници радио, CD плеер, Bluetooth, USB & AUX конектори.

Aleks
  Online
072706697
Leaflet
To the top

Our website uses Cookies. By clicking "I Agree"or by keeping the use of the website, you agree to use the cookies. If you don't agree, you can change your bowser's search settings.

More information