Published: Sep 23 2022 05:16

BMW F30 320d 184KS - Luxury pack

EUR

Published: Sep 23 05:16
Views: 9
075525947
Регистрирано цела година (до 06.2023) на МК табли + цела година зелен картон.

Модел: BMW 320 D 184KS LUXURY PACK - LEATHER F30/SEDAN
Произведено:2012год во сообраќајна
Гориво:Дизел
Мотор:1998 cm³ • 184HP Еуро5
Менувач:Мануелен 6 брзини
Боја:Сина Металик
Километри: 185000
Потрошувачка: отворено (3.8l/100km); Комбинирано (4.5l/100km);

***НАПРАВЕН ГОЛЕМ СЕВИС - Сет варијабилен замаец, ламела, лагер, потисна плоча, гума/лагер на кардан, ЛАНЦИ НА МОТОР,ВОДНА ПУМПА.КЛИНЕСТ,СИТЕ ЗАТЕГАЧИ,МАСЛО И ФИЛТРИ***

Возилото е екстра добра состојба. Вози како ново БМВ. Мотор, дизни, менувач, турбо одлични. Без да скрцне или тропне. Се работи до последно копче.

Сет нови летни и зимски гуми: Sava Intensa UHP2 и Пирели Сотозеро

Опрема:
- БМВ IDrive (,ЦД МП3,АУХ,СД,УСБ,БЛУТУТ,)
- BMW DYNAMIC DRIVE BI-XENON
- ANGEL EYES
- Амбиентално осветлување
- Паркинг камера
- Режими на возење - Eco Pro,Comfort,Sport,Sport Plus
- Кожен салон
- Греачи на седишта
- Кожен серво волан со команди
- Климатроник двозонски
- Борд Компјутер
- Tемпомат
- Парктроник 360°
- Електрика на прозорци и ретровизри
- Алу Фелни Фабрички.
- ЕСП
- АБС
- 12XAIRBAG
- ISOFIX
- Mагленки
и мн друго.
if this Ad breaks the Rules of Advertisement or Safe trade
9

Our website uses Cookies. By clicking "I Agree"or by keeping the use of the website, you agree to use the cookies. If you don't agree, you can change your bowser's search settings.

More information