Company ad Published: Dec 01 2023 11:48

BMW 530D 2011

EUR

EUR
Published: Dec 01 11:48
Views: 16
-Година на производство: 2011
-Прва регистрација: 6/2011
-Километража: 226 000 km
-Гориво: Дизел
-Моќност: 180kw/245кс
-Зафатнина на моторот: 2993cc
-Менувач: Автоматски Steptronic/8 брзини
-Еколошка класа: EURO5
-Земја на потекло: Германија
-Потрошувачка: (за ново возило)

градска 7.7l/100km; отворено 5.2l/100km; просечно 6.1l/100km

Дополнителна опрема

-Климатроник
-двозонска автоматска клима
-греачи на предни седишта
-предни седишта со електрично подесување
-оптички паркинг сензори напред и назад
-Bi-Xenon светла
-Bluetooth конекција за мобилен телефон
-борд компијутер
-металик боја
-Keyless опција
-9.2 инчен екран во боја
-дневни ЛЕД светла
-електрични надворешни ретровизори со греење
-адаптивни светла во кривина
-AUX-IN
-USB
-Сензор за надворешна температура
-термална изолација на стакла
-адаптивен темпомат
-ISOFIX за детско седиште
-прилагодлив кожен волан со команди
-светла за магла
-сензори за дожд
-внатрешен ретровизор со автоматско затемнување
-12V приклучок
-сензор за притисок на гуми
-електрична паркинг кочница

Регистрирано и зелен картон до 9.2023

Комплетна сервисна историја
-Променето масло во менувач и филтер
-Променети сите филтри и масло во мотор

-2 КЛУЧА
Link description

Teren Auto Plus

Продажба на користени возила
Visit our store page

Булевар Наум Охридски 117

075-249-979

http://terenautoplus.com/mk/vozila

if this Ad breaks the Rules of Advertisement or Safe trade

Our website uses Cookies. By clicking "I Agree"or by keeping the use of the website, you agree to use the cookies. If you don't agree, you can change your bowser's search settings.

More information