Company ad Published: Apr 09 2024 07:49

NISSAN NAVARA D40 / НИСАН НАВАРА Д40

EUR

EUR
Published: Apr 09 07:49
Views: 362
NISSAN NAVARA D40, мотор 2.5dci 4X4, ноември 2011 година, 121.800км.

НЕУВЕЗУВАНА, Купена во Аутомотив Груп во Скопје, возена и сервисирана во Македонија. Регистрирана цела година, до 01.11.2024 година.
Најдобрата Навара во Македонија. Во возилото нема никакви дополнителни вложувања, возена е и сервисирана во Македонија, редовен сервис и е направен пред 400км. Целосно исправна, ентериерот е многу зачуван. Во сообраќајна се води како товарно возило, погодна е да се купи и на фирма.
Правена е за сопствено задоволство, од опрема поседува:
-Мотор 2.5 dci, 190КС (крената на 240КС и 530NM влечна сила)
-4X4, редуктор на брзини
-Грејачи на предни седишта
-Електрика на 4 прозори
Дополнителна опрема:
-ARB браник фабрички за Навара
-WARN Winch, 10.000lb
-Safari Snorkel
-Iluminator дополнителни ЛЕД Светла
-Целосно offroad подвозје, гасни offroad амортизери
-LIFT kit
-бандажи Pro COMP EXTREME USA
-целосна заштита на подвозје со метални плочи
-Гуми BF GOODRICH T/A KO2, и резервна гума BF Goodrich T/A
-Hard Top покривач на остава со заклучуање
-NISSAN Bug deflector
-атестирана кука
-кровна корпа THULE

БЕЗ ЗАМЕНИ, ИСКЛУЧИВО ПРОДАЖБА
Link description

SV

Физичко лице
Visit our store page
if this Ad breaks the Rules of Advertisement or Safe trade

Seller

Our website uses Cookies. By clicking "I Agree"or by keeping the use of the website, you agree to use the cookies. If you don't agree, you can change your bowser's search settings.

More information