Published: Mar 07 2017 10:29

Renault Grand Scenic 1.9dci dinamique 88kw-05

EUR

Published: Mar 07 10:29
Views: 4
Возилото е во исклучителна состојба, претходно илало само еден сопственик, пред 2000 km му е направен голем сервис нова турбина нова водна пумпа нов ребраст со затегачи и пк каиш.Возилото е регистрирано до 19.06.2016 со зелен картон (една година).

Опис на понуденото возило:
Километража: 226.000 km
Прва регистрација: 05.05.2005 год.
Гориво: DIZEL
Сила на моторот: 88 kw/120 ks
Менувач: 6/Manual
Боја на каросерија: Сребрена металик

Опрема:
• Mеталик боја
• Фарови за магла
• Имобилајзер
• Централно заклучување
• Електрика на прозори /
• Ел на ретровизори
• Климатроник
• Радио CD MP3
• Серво управувач
• Мултифункционален волан
• Борд компјутер
• Регулирање волан
• ABS антиблокирачки систем на сопирачките
• Воздушни перничиња
• ASR контрола на пролизгување
• Задни светла за магла
• Наслони за глава
- Темпомат
- Полу кожни седишта (ISOFIX)
Повеќе информации на тел: 070 367 815
if this Ad breaks the Rules of Advertisement or Safe trade
4
070367815

Address:

Our website uses Cookies. By clicking "I Agree"or by keeping the use of the website, you agree to use the cookies. If you don't agree, you can change your bowser's search settings.

More information