Company ad Published: Aug 10 2022 01:11

Seat Cordoba 1.9 TDI Reference

EUR

Published: Aug 10 01:11
Views: 615
Seat Cordoba 1.9 TDI Reference
⮚ Година на производство: 2006
⮚ Прва регистрација: 06/2006
⮚ Гориво: Дизел
⮚ Километража: 157310 km
⮚ Моќност: 74kw/100кс
⮚ Зафатнина на моторот: 1896cc
⮚ Менувач: рачен/ 5 брзини
⮚ Еколошка класа: EURO 4
⮚ Земја на потекло: Германија
⮚ Потрошувачка (за ново возило):
градска 6.7l/100km; отворено 4.2l/100km;
просечно 5.1l/100km
⮚ Дополнителна опрема
- Климатроник
- AUX-IN
- Аудио контроли на воланот
волан (кожа)
- Мултифункционален волан
- Термо изолација на стакла
- електрични надворешни ретровизори со
греење,
- греачи на задно стакло,
- електрични прозори
- магленки
- Алуминиумски бандажи
-Еуро кука
-Два клуча
Сервисна историја
Цена 3900 еур
Link description

Teren Auto Plus

Продажба на користени возила
Visit our store page

Булевар Наум Охридски 117

078538322

http://terenautoplus.com/mk/vozila

if this Ad breaks the Rules of Advertisement or Safe trade

Our website uses Cookies. By clicking "I Agree"or by keeping the use of the website, you agree to use the cookies. If you don't agree, you can change your bowser's search settings.

More information