Published: Feb 08 2016 01:42

VW Golf 5 -05

Published: Feb 08 01:42
Views: 1
Голф 5, 1.4 Trendline,

- Kупен во Порше Македонија – Скопје со сервисна книшка, регистриран 09.2016 година

- 86.000 km.

- Бензин/Плин, атестиран плински уред Landirenzo/Lovatto, потрошувачка (7,5 до 8 литри плин на 100 км).

- Фабричко CD со звучници, двозонска автоматска клима - климатроник, греачи на ретровизори, кожен сет (волан, рачка на управувач), 6 воздушни перничиња, централна брава, електрика на 4 прозори, опција за автоматско заклучување на врати, подесување на волан и седиште на шофер во висина. ABS, ESP/ASR.

- Голем сервис на 80.000 км (каиши, затегачи, водна пумпа и разладен флуид, свеќици), заменети филтри и масло во 04 месец 2015 г. на 82.000 км и променет е филтерот на плинскиот систем на 83.000 км, нов акумулатор, две летни и две нови зимски гуми Fulda.

- Сервисна книшка од Порше Македонија – Скопје, два оригинални клучеви заедно со далечински управувачи и оригинален код клуч од производителот.

070 395 049 / 075 295 820
if this Ad breaks the Rules of Advertisement or Safe trade

Our website uses Cookies. By clicking "I Agree"or by keeping the use of the website, you agree to use the cookies. If you don't agree, you can change your bowser's search settings.

More information