Register a Pazar3 Account and get 50 denars!
Македонски | Shqip | English |

TGX 18.440 4X2 BLS EURO 6

25 500 EUR

Company advertisement For sale by: МАН Импортер Македонија 22 Nov 11:32 Log into the company to make changes
МАН Импортер Македонија
072/ 302 626
МАН Импортер Македонија
TGX  18.440 4X2 BLS -EURO 6 29 900 ЕУР
SCANIA P420  LA 4X2 22 500 ЕУР
MAN TGX 18.440 4X2 BLS intarder 22 000 ЕУР
MAN TGA 26.440 6X2-2 LL 10 900 ЕУР
Broj na vozilo: 662626
TGX 18.440 4X2 BLS, godina na proizvodstvo 2014, datum prva registracija 14.10.2014., Euro VI, cca. 695.526 km, XLX kabina so dva kreveta, avtomatski menuvac so INTARDER, klima, webasto, tempomat, rezervoari za gorivo 580+580 l + 60 l ad blue.
МАН Импортер Македонија
МАН Импортер Македонија д.о.о.е.л. е ексклузивен увозник на комерцијални возила од реномираниот производител MAN Truck&Bus AG од Минхен за македонскиот пазар. Соработката започна во 2011 година и успешно трае сѐ до денес, за што сведочи и наградата за најдобра презентација на новите Еуро 6 модели, како и на целокупниот MAN имиџ во 2013 година. Нудиме нови и користени комерцијални возила од гамата на МАН и Неоплан, камиони во распон од 7.5 до 48 тони носивост. МАН-овите возила се одликуваат со висок степен на квалитет во изработката, нагласена економичност, голема издржливост и трајност во најтешките услови за работа, како и прилагодливост кон сите специфични потреби на клиентите. Потврда за тоа е големата присутност на МАН возилата во различни стопански гранки, како што се меѓународен превоз, превоз на специјални товари, пошта, градежни материјали, комунални дејности, шумарство, прехрана, земјоделство и слично. Пост-продажната активност се состои во снабдување на македонскиот пазар со оригинални МАН резервни делови, а сервисната организација е задолжена за одржување на возилата во и надвор од гаранцискиот рок. Работата на МАН во Македонија докажува дека квалитетните производи со професионален пристап кон секој купец се барани на пазарот, а нашите партнери и корисници се задоволни од услугите кои ги добиваат. Ние и понатаму ќе се трудиме да ја оправдаме довербата во нас. Улица 2, бр.84, Илинден 1000 Скопје Тел: 02/ 511 50 80 Факс: 02/ 511 50 90 [email protected]
Visit our store page
ул.2, бр.84, Show on the map
072/ 302 626
МАН Импортер Македонија
072/ 302 626
МАН Импортер Македонија
TGX 18.440 4X2 LLS-U 39 900 ЕУР
SCANIA P420  LA 4X2 22 500 ЕУР
MAN TGM 18.330 4X2 BL Ladekrankipper 39 900 ЕУР
MAN TGX 18.440 4X2 BLS intarder 22 000 ЕУР
To the top