Register a Pazar3 Account and get 50 denars!
Македонски | Shqip | English |

KYMCO SUPER 8 50 MMC 2T

1 840 EUR

Company advertisement For sale by: NOV MODEL DOO 26 May 09:54 Log into the company to make changes
NOV MODEL DOO
KYMCO  CETIRICKL ATV MXU 50 2T 2 490 ЕУР
LINHAI M150 2x4 2 590 ЕУР
KYMCO VISAR 50 4T 1 190 ЕУР
KYMCO - SUPER 8 50 MMC 2T 1 840 ЕУР
Ad type
For sale
Advertised by
Store
Location
Kumanovo
Manufacturer
Kymco
Нов од салон: (0 км)

Технички податоци:
▪ тип на мотор: ....... 49.5 ccm/2-тактен
▪ макс.сила: ............ 3.3/6500 kw/rpm
▪ ладење: ................ воздушно
▪ стартување: ......... алансер/курбла
▪ тежина: ................. 107 kg
▪ резервоар: ........... 7.2 l
▪ кочници: ............... диск 240 mm/гуртни 130 mm
▪ гуми: ..................... 120/80-14▪120/80-14

Стандардна опрема:
▪ држачи за две кациги сместени во предниот дел под седиштето
▪ држач за куфер во боја
▪ држач за кеси испод рачки за управување
▪ нов редизајниран спортски визир
▪ нови редизајнирани фарови
▪ LED технологија (диоди) на позиција
▪ командна табла со дигитален сат
▪ странична ногарка за паркирање (штендер)
▪ странични држачи за раце за совозач
▪ нови редизајнирани спортски налепници
▪ копче за аблендирање
▪ појачана спортска шепа за кочење
▪ преден спортски диск 240 mm
▪ задни гуртни 130 mm
▪ спортско дизајнирани ретровизори
▪ спортско тапацирано седиште во еден дел
▪ спортски украсни усисни мрежи
▪ заден спортски амортизер со 5 степени на подесување
▪ рамен под за сместување на поголеми работи
▪ 14" предни и задни алуминиумски бандажи во боја
▪ металик боја
▪ високо квалитетен ABS состав на сите пластични делови

Обезбедени оригинални резервни делови како и продажно-сервисна мрежа низ цела Македонија

ГАРАНЦИЈА: 2 години ( неограничени километри)

Земја на потекло: TAIWAN

Повеќе информации за моделот на:
▪ www.kymco.com
▪ www.kymco.com.mk
▪ www.facebook.com/KYMCO Macedonia

Овластен увозник и сервисер:
НОВ МОДЕЛ ДОО
ул.Доне Божинов бр.29 , 1300 Куманово
тел./факс + 389(0) 31 418 165
e-mail: [email protected]

Самиот слоган "Better that Best" или во превод "Најдобар од најдобрите" ја покажува целта на KYMCO
NOV MODEL DOO
KYMCO SKUTERI , SERVIS , DELOVI , OPREMA
Visit our store page
ul.534 br.33 - Kumanovo Show on the map
071 234 633
NOV MODEL DOO
071 234 633
NOV MODEL DOO
KYMCO - SUPER 8 50 MMC 2T 1 840 ЕУР
KYMCO VISAR 50 4T 1 190 ЕУР
KYMCO  REGLER 31600-KED9-900 4 300 МКД
KYMCO  ELEKTRONIKA 30410-LBD6-E00 0 МКД
To the top

Our website uses Cookies. By clicking "I Agree"or by keeping the use of the website, you agree to use the cookies. If you don't agree, you can change your bowser's search settings.

More information