Company ad Published: Jun 16 2022 09:08

Kymco Xciting S 400i ABS

EUR

Published: Jun 16 09:08
Views: 1294
Нов 0 км

Технички карактеристики:
▪ мотор: .................. 400 ccm/4-тактен/4 вентили
▪ макс.сила: ........... 26,5/kw/ 36ks/6.000rpm
▪ ладење: ................ водено
▪ стартување: ......... алансер
▪ тежина: ................. 213 kg
▪ резервоар: ........... 12.5 l
▪ кочници: ............... предни дискови 280 mm / заден диск 240 mm
▪ гуми: ...................... 120/70-15 ▪150/70-14

Стандардна опрема:
• 3 степени на подесување на визир
• фиоки со заклучување сместени испод рачки со 12V полнач
• метални спортски газишта за нозе за совозач
• кожно седиште во два дела со наслон за возач
• држач за куфер во боја на каросерија
• прегледна командна табла со дигитален дисплеј
• копче за 4-ри паркирни жмигавци
• странична ногарка штендер со сензор за гасење
• мултифункционална брава со блокада од кражба
• NOODOE навигација сместена во средина на командна табла
• висококвалитетен издувен систем во спорт изведба
• сензор за палење на LED светло под седиштето
• практично поставен резервоар за бензин испод рачки
• 4-ри степени на подесување на предни и задни кочници
• мат комбинација на бои
• високо квалитетен ABS состав на пластика

Обезбедени оригинални резервни делови како и продажно-сервисна мрежа низ цела Македонија

ГАРАНЦИЈА: 1 години

Земја на потекло: TAIWAN

Повеќе информации за моделот на:
▪ www.kymco.com
▪ www.kymco.com.mk
▪ www.facebook.com/KYMCO Macedonia

Овластен увозник и сервисер:
НОВ МОДЕЛ ДОО
ул.534 бр.33 , 1300 Куманово
тел./факс + 389(0) 31 418 165
e-mail: novmodel@t-home.mk
Link description

NOV MODEL DOO

KYMCO PEDA MOTOR SKUTERI  SERVIS DELOVI OPREMA MOTCIKLI ATV CETIRICIKLI KROS ENDURO VOGE LINHAI
Visit our store page

ul.534 br.33 - Kumanovo

38931418165

if this Ad breaks the Rules of Advertisement or Safe trade

Seller

KYMCO PEDA MOTOR SKUTERI  SERVIS DELOVI OPREMA MOTCIKLI ATV CETIRICIKLI KROS ENDURO VOGE LINHAI

Our website uses Cookies. By clicking "I Agree"or by keeping the use of the website, you agree to use the cookies. If you don't agree, you can change your bowser's search settings.

More information