Company ad Published: Jun 02 2019 07:22

KYMCO - SUPER 8 50 MMC 2T

EUR

Published: Jun 02 07:22
Views: 5
Нов од салон: (0 км)

Технички податоци:
▪ тип на мотор: ....... 49.5 ccm/2-тактен
▪ макс.сила: ............ 3.3/6500 kw/rpm
▪ ладење: ................ воздушно
▪ стартување: ......... алансер/курбла
▪ тежина: ................. 107 kg
▪ резервоар: ........... 7.2 l
▪ кочници: ............... диск 240 mm/гуртни 130 mm
▪ гуми: ..................... 120/80-14▪120/80-14

Стандардна опрема:
▪ држачи за две кациги сместени во предниот дел под седиштето
▪ држач за куфер во боја
▪ држач за кеси испод рачки за управување
▪ нов редизајниран спортски визир
▪ нови редизајнирани фарови
▪ LED технологија (диоди) на позиција
▪ командна табла со дигитален сат
▪ странична ногарка за паркирање (штендер)
▪ странични држачи за раце за совозач
▪ нови редизајнирани спортски налепници
▪ копче за аблендирање
▪ појачана спортска шепа за кочење
▪ преден спортски диск 240 mm
▪ задни гуртни 130 mm
▪ спортско дизајнирани ретровизори
▪ спортско тапацирано седиште во еден дел
▪ спортски украсни усисни мрежи
▪ заден спортски амортизер со 5 степени на подесување
▪ рамен под за сместување на поголеми работи
▪ 14" предни и задни алуминиумски бандажи во боја
▪ металик боја
▪ високо квалитетен ABS состав на сите пластични делови

Обезбедени оригинални резервни делови како и продажно-сервисна мрежа низ цела Македонија

ГАРАНЦИЈА: 2 години ( неограничени километри)

Земја на потекло: TAIWAN

Повеќе информации за моделот на:
▪ www.kymco.com
▪ www.kymco.com.mk
▪ www.facebook.com/KYMCO Macedonia

Овластен увозник и сервисер:
НОВ МОДЕЛ ДОО
ул.Доне Божинов бр.29 , 1300 Куманово
тел./факс + 389(0) 31 418 165
e-mail: novmodel@t-home.mk

Самиот слоган "Better that Best" или во превод "Најдобар од најдобрите" ја покажува целта на KYMCO
Link description

NOV MODEL DOO

KYMCO PEDA MOTOR SKUTERI  SERVIS DELOVI OPREMA MOTCIKLI ATV CETIRICIKLI KROS ENDURO VOGE LINHAI
Visit our store page

ul.534 br.33 - Kumanovo

38931418165

if this Ad breaks the Rules of Advertisement or Safe trade

Seller

KYMCO PEDA MOTOR SKUTERI  SERVIS DELOVI OPREMA MOTCIKLI ATV CETIRICIKLI KROS ENDURO VOGE LINHAI

Our website uses Cookies. By clicking "I Agree"or by keeping the use of the website, you agree to use the cookies. If you don't agree, you can change your bowser's search settings.

More information