Македонски | Shqip | English |

Čučer-Sandevo | Vehicles | Automobiles | Alfa Romeo | MiTo

Нема резултати

Еве некои опции за пребарување...
  • Употребувајте *, на пример *столица* или само стол за да ги видете сите огласи во кои зборот стол е дел од почетокот, крајот или средината на некој збор.
  • За да добиете повеќе резултати употребете повеќе зборови и помеѓу нив ставете ILI .

Опции за пребарување

Browse the latest ads!


Yesterday 08:42 , ,

Alfa Romeo MiTo -09 1.6 dizel 120 ks 155000 km

5 200 EUR

Year: 2009
Mileage: 150 000 - 159 999
01 Feb 11:41 , ,

Alfa Romeo MiTo 1.4 tb -09 Exclusive

4 500 EUR Намалена цена

Year: 2009
Mileage: 150 000 - 159 999
13 Oct 20:08 Store ,

ALFA MiTo -12 1.3 DIZEL NAVIGACIJA ODLICNA

4 499 EUR

Year: 2012
Mileage: 170 000 - 179 999
07 Oct 08:39 , ,

ALFA MITO 1.3j tdm -11 euro5

5 800 EUR

Year: 2011
Mileage: 190 000 - 199 999
02 Oct 20:01 , ,

ALFA MITO 1.3 JTD -11

5 500 EUR

Year: 2011
Mileage: 150 000 - 159 999
02 Oct 12:00 , ,

Alfa Romeo

5 500 EUR

Year: 2009
Mileage: 190 000 - 199 999
07 Jul 10:25 ,

Alfa Romeo Mito

4 690 EUR Намалена цена

Year: 2009
Mileage: 140 000 - 149 999
03 Jul 23:18 , ,

Alfa Romeo MiTo

5 800 EUR

Year: 2008
Mileage: 140 000 - 149 999
06 May 12:54 , ,

Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm FULL OPREMA

5 800 EUR

Year: 2010
Mileage: 160 000 - 169 999
To the top