Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!

Енерги Мап

Само задоволен корисник е најголема награда за нашата работа

Компанија Енерги Мап, со седиште на ул. Клеонец 8б Карпош - Скопје, основана во 2018 има за главна дејност трговија, инженеринг и изведба на инсталации во областа на греење и климатизација.

Компанијата од своето основање е со јасна цел да стане сигурен партнер на сите и прв избор за обезбедување на еколошко - енергетски услови. Ова е компанија која своите вработени ги учи да се залагаат и да нудат најоптимални решенија со квалитетен исчекор во областа на греење, климатизација и вентилација.

Енерги Мап имаат широка понуда на опрема и материјали за греење и климатизација, од реномирани производители.
1. Инвертер клима уреди (Mitsubishi electric, gree)
* мултисплит клима уреди,
* стандардни инвертер сплит уреди.

2. Топлински пумпи (Mitsubishi electric, gree)
- воздух - вода (сплит или моноблок)
- вода - вода

3. Вентилоконвектори и радијатори
* вентилоконвектори (sabiana)
- парапетни (carisma crc, cfr)
- високоѕидни (carisma fly)
- касетни
- каналски
- подни - линиски
* радијатори (global, vaillant)
- панелни,
- алуминиумски

4. Болјери и опрема (sunsystem, centrometal)

5. Електрични греалки и калорифери (vaillant)

6. Котли (centrometal, vaillant)
- електрични котли,
- котли на дрва,
- котли на пелети,
- котли на пиролиза,
- котли на течно гориво,
- котли на гас.

7. Термостати и Контролори (salus)
- бежични тајмери / термостати
- жични тајмери / термостати

Ова се само дел од услугите кои ги нудат Енерги Мап, а освен овие услуги исто така нудат и:
- бесплатни косалтинг услуги,
- техничка и едукативна поддршка во изготвувањето на енергетски издржани решенија, а сето тоа во интерес на зачувување на природата и екологија.

Голема новост кај оваа компанија е што нудат кредитирање одобрено од Европска банка со 15-20% поврат на средства од инвестицијата за обновливи извори на енергија.

Ова за домаќинствата значи:
- Намалена потрошувачка на енергија преку вградување на енергетски ефикасни технологии со високи перформанси, зголемен семеен буџет преку намалени трошоци, подобра сигурност на опремата ,поудобни домови, зголемена вредност на недвижнини, зачувување на скапоцените природни ресурси, намалување на загадувањето, поздрава околина.

Ова подетално може да го погледнете на нивниот официјален веб сајт, а за сите дополнителни информации нивниот маил е energimap@gmail.com .

ул. Клеонец 8б

Карпош, Скопjе

Огласи во продавницата

Сите 1-1 од 1
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации