Македонски | Shqip | English |

Шопинг Ново од македонските онлајн продавници

NO REGRETS ENERGY BODY 320гр

1 800 МКД

NO REGRETS на ENERGY BODY е напиток за зголемување на физичкото, психичкото ниво и издржливоста за време на тренинг. Диетален производ наменет за најинтензивните мускулни напрегања, особено за спортисти. Со засладувачи. Аргинин Алфа-кетоглутарат е транспортен систем, кој со самото навелгување во крвотокот значително го зголемува производството на азотен оксид (NO), со чие присуство во крвта се подобруваат мускулите, го зголемува протокот на крв и испорака на хранливи материи до мускулните клетки кои се вклучени за веме на вежбањето (со повеќе хранливи материи во мускулите, и мускулите ќе имаат поголем потенцијал за раст), дава повеќе сила, промовира вазодилатација (проширување на крвните садови) и мускулна напумпаност, како и регенерација на мускулни влакна. Исто така го стимулира и природното лачење на хормонот за раст во синтезата на одредени супстанции, што директно влијае на анаболни процеси во мускулите и оксидацијата на телесните масти. Таурин и кофеин се двете активни супстанци кои ги зголемуваат менталните и физичките способности, будността, концентрацијата, издржливоста, и со правилена диета и вежбање ги согоруваат мастите. Поради антиоксидантните ефекти се зголемува способноста за концентрација. Овие активни супстанции го зголемуваат капацитетот на умот и се намалува чувството на поспаност и ја зголемуваат ментална активност. Повеќе значајни биолошки функции на таурин се зголемување на обемот на клетката, стабилизирањето на клеточната мембрана која се залага за способноста да се пренесат импулси во нервниот систем, а Кофеинот е докажан за подобрување на перформансите. Дозата во соодветни количини ја олеснува работата на нервниот систем, го забрзува ритамот на срцето и на тој начин циркулацијата на крвта. Во составот на NO REGRETS се додадени и амино киселини од разгранетиот синџир (БЦАА) со идеален сооднос (2:1:1), тие се основни состојки на мускулите, и се незаменливи анаболични градливи материи кои помагаат во градбата на мускулите. Слободните форми на BCAA аминокиселините веднаш се апсорбираат во крвниот систем бидејќи не мора да го поминуваат дигестивниот процес. Тие ги засилуваат анаболичните процеси, ја забрзуваат синтезата на протеините и помагаат во брза регенерација по вежбањето и градење на чиста мускулна маса. Бета-Аланинот ги подобрува перфомансите, ја зголемува силата и издржливоста и го продолжува и подобрува тренингот од висок интезитет. Со внесот на бета-аланин се зголемува синтеза на карнозинот. Препорачана употреба: Како храна произведена со иновинирана технологија земете 5 грама од прашокот со 200 мл. ладна вода и измешајте во шејкер околу 20 секунди. Земете една порција на ден пред тренинг. Не ја надминувајте препорачаната доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Се препорачува разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Заради високото ниво на кофеин производот не е препорачан за деца, трудни жени и доилки. Доколку сте алергични или негативно ви реагираат некоја од наведените состојки, советувајте се со вашиот матичен лекар. Чувајте до подалеку од дофат на деца. Одкако ќе го отворите пакувањето искористете го во рок од 3 месеци.

Понуди од продавница

    Цена  
НУТРИШОП НУТРИШОП 1 800 МКД Оди до НУТРИШОП

Facebook коментари

Кон почеток