Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Alfa 20 (kotel za parno)

1 МКД

Се продава од: јаким 01 авг. 00:13 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Alfa 20
 трајножаречки шпорет на цврсто гориво
 Боја Бела
 Приклучок на парно
9Bar Работен притисок
 Запремнина на котел 14Л
 Термостат
 загревање на површина од190-250м3
 Отвор за ложење В:Ш: 260:290:430mm
 Големина на Рерната: В:Ш:Д: 400:460:440mm
 одвод f145mm
 Степен на искористеност 71.4 %
 Гориво: Дрво
 Тежина: 170кг
 Димензии: В:Ш:Д: 850:900:600mm
јаким
078830168
Кон почеток