Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Termogen radijator

2 500 МКД

Се продава од: Nikifor 12 јун. 18:01 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Локација
Прилеп
Модел
Drug model
✅Заштеда на дрва + Топлина во вашиот дом

✅Термоген Радијатор 1метар,(влез-излез Ф120)
мотор, кабел 2.8м и потенциометар за брзина.

✅НАМАЛЕНА редовна цена: 2500 денари
+130ден достава до врата за 24 / 48 часа

📞Нарачка : 071/ 316-135
-------------------------------------------------------------

⬇️Зошто е потребен Термоген Радијатор?

🆓 Додатна топлина во вашиот дом

💰 Заштеда на дрва(1 кубик минимун во сезона)

♨️Можност за загревање на соседна просторија со пренасочување на топлината!

🔋Потрошна на струја 18w, добивате топлина како за 3kw.

✅ Термогените се направени со највисок можен квалитет (Дебелина на лим 0.5мм,
Огноотпорна црна боја над 600+ степени)
Употреба над 10 години!

📉Намалување на ризикот од запалување на вашиот оџак
-Саѓите повеќе се задржуваат во термогенот, и не дозволува оџакот да се затнува, ( Термогенот се чисти исто како секоја обична ќумка/борија/сулинар)↕️

♻️Зачувување на животната средина

🔔Често поставувани прашања

1.Каде оди чадот?
-Чадот оди низ внатрешниот ќумк и продолжува низ оџакот ( чадот нема допирна точка со топлиот воздух) херметички се одвоени.

2.Дали моторчето треба цело време да работи?
-Да, моторчето треба секогаш да работи кога има оган, без разлика дали е на минимална или максимална брзина!

3.Дали моторчето троши многу струја?
-Не, напротив не троши воопшто струја односно 18w, тоа е 5 пати помалце од една обична домашна ламба! (Во замена ви дава бесплатна топлина од скоро 3kw)
Nikifor
071316135
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации