Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Zasteda na Drva Toplina vo Vasiot dom

2 500 МКД

Се продава од: Nikifor 01 авг. 18:01 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Локација
Прилеп
Модел
Drug model
✅Заштеда на дрва + Топлина во вашиот дом

✅Термоген Радијатор 1метар,(влез-излез Ф120)
мотор, кабел 2.8м и потенциометар за брзина.

✅НАМАЛЕНА редовна цена: 2500 денари
+130ден достава до врата за 24 / 48 часа

📞Нарачка : 071/ 316-135
-------------------------------------------------------------

⬇️Зошто е потребен Термоген Радијатор?

🆓 Додатна топлина во вашиот дом

💰 Заштеда на дрва(1 кубик минимун во сезона)

♨️Можност за загревање на соседна просторија со пренасочување на топлината!

🔋Потрошна на струја 18w, добивате топлина како за 3kw.

✅ Термогените се направени со највисок можен квалитет (Дебелина на лим 0.5мм,
Огноотпорна црна боја над 600+ степени)
Употреба над 10 години!

📉Намалување на ризикот од запалување на вашиот оџак
-Саѓите повеќе се задржуваат во термогенот, и не дозволува оџакот да се затнува, ( Термогенот се чисти исто како секоја обична ќумка/борија/сулинар)↕️

♻️Зачувување на животната средина

🔔Често поставувани прашања

1.Каде оди чадот?
-Чадот оди низ внатрешниот ќумк и продолжува низ оџакот ( чадот нема допирна точка со топлиот воздух) херметички се одвоени.

2.Дали моторчето треба цело време да работи?
-Да, моторчето треба секогаш да работи кога има оган, без разлика дали е на минимална или максимална брзина!

3.Дали моторчето троши многу струја?
-Не, напротив не троши воопшто струја односно 18w, тоа е 5 пати помалце од една обична домашна ламба! (Во замена ви дава бесплатна топлина од скоро 3kw)
Nikifor
071316135
Кон почеток