Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Kotel na struja Bosch eTronic 7000 18 kW

33 000 МКД

Се продава од: Todor Денес 16:06 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Марка
Bosch
Модел
Drug model
Се продава котел на струја марка Bosch eTronic 7000 18 кW. Истиот е купен во март 2019 година од Термо Системи во вредност од 43.000 денари. Цена на продажба на истиот е 33.000 денари. Сеуште е под гаранција до март 2021 година.
Овој котел е енергетски најефикасниот котел кога станува збор за заштеда на електрична енергија.
Спецификација :
Топлинска моќност: 18 kW

Степен на ефикасност: 99%
Број на степени на моќност: 9
Поделба на моќностa: 9×2
Мин. пресек на приклучниот кабел: 5х4мм
Максимална температура на котелот: 80 ºC
Макс. дозволен работен притисок: 2.2 бари
Мин. дозволен работен притисок: 0,8 бари
Волумен на вода во котелот: 11 литри
Волумен на садот за експанзија: 8 литри
Ниво на опрема:
Електроника која го пресметува работното време на секој грејач
Ги вклучува оние грејачи кои имаат помалку часа работа, за совршено одржување на греачите
Ненапонска струјна заштита, има напредно решение за прекин на електричната енергија
Полесно и компатно складирање
Лесно сервисирање, пумпата е достапна од предната страна и може да се сервисира без отстранување на електричниот панел
Голем текстуален дисплеј, кои ги испишува сите важни параметри
Безбедност:
Степен на заштита IP40
Потребни осигурувачи (А) 32
Целосна гаранција на производот од 24 месеци
Димензии на внатрешната единица (В х Ш х Д): 70 x 43 x 23
eTronic 7000 18 kW е иновативен електричен котел на стуја – степен на ефикасност 99%


Leaflet
Кон почеток