Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Fasadna cigla Klinker cigla

Се продава од: Shkendija 13 јул. 08:34 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Клинкер цигли се високо-квалитетни цигли кои се печат на високи температури над 1100 град Целзијус,со цел да се затворат порите на глината. Заради ова се намалува впивањето на вода и циглите стануват многу отпорни од мраз .
Клинкер циглите се одликуват со виока огноотпорност,отпорност од мраз,мала впивање на вода <5%,трајни од временски услови,екологичност,соодветни за WDVS систем и др.

Димензи:240x115x71
Shkendija
072749501
Кон почеток