Оглас од претпријатие Објавени: мар. 03 2021 12:55

Site vidovi na celicni jazinja sajli

Објавени: мар. 03 12:55
Прегледи: 589
Челичните јажиња (сајли) се користат во широк спектар на индустрии и за многу различни намени во секојдневието, па во зависност од нејзината намена зависи и типот и големината на самата сајла.Располагаме со различни типови и големини на челични јажиња (сајлa) кои почнуваат со дијаметар 1.5 mm do 37 mm.

Според типот челичните сајли (јажиња) можат да бидат со конопно јадро (FC), челично јадро(IWS, IWRC), пластифицирани (PVC) и поцинковани (Zn) и иноксни (INOX).

Располагаме со сите видови и димензии на челични јажиња по европски стандард EN 12385-4
Исто така во зависност од плетката во нашето продажно место може да ги најдете и подолу наведените челични јажиња (сајли)
- DIN3053 (1x19)
- DIN3055 (6X7)
- DIN3060 (6X19)
- DIN3062 (8X19)
- DIN3066 (6X37)
- DIN3069 (19X7) HERKULES
- P.V.C (6X7) (6x19) обложени со пластика
- INOX (7X7) SUS316

Сите типови на челични јажиња (сајли) се изработени според стандарди и за истите ќе добиете соодветен А-тест од производителот.

Целата процедура на правилниот избор на челично јаже (сајла) може да биде збунувачка. Ако имате потреба од помош или било какво прашање во врска со изборот, употребата, нејзината намена, носивоста слободно контактирајте некој од нашите вработени. Тие можат да Ви помогнат да го најдете токму она што Ви е потребно за да ја завршите работата навремено, прецизно и пред се безбедно.

Телефони за повеќе информации:
070/222 - 209
02/2777 - 826
https://www.facebook.com/LEM.Skopje

Останатите продукти кои може да ги најдете во нашето продажно место се:
- Сите видови на челични јажиња (celicni jazinja - sajla, sajli)
- Ланци за подигнување на товар (lanci za тovar)
- Спојки,куки,алки, склоп на алки за сајли и ланци (spojki ,kuki,alki, sklop na alki za lanci I sajli)
- Полиестерски затегнувачи за товар (poliesterski zategnuvaci)
- Полиестерски траки за подигање на товар (poliesterski traki za Tovar)
- Стеги за сајли (stegi za sajla – zabici)
- Малотни - Malotni (skopec, spona)
- Куки за товар (Kuki za Tovar)
- Куки за контејнер (kuki za kontejner)
- Куки лизгачки ЧОКЕР (kuki lizgacki)
- Затеги (zategi)
- Макари (makari)
- Дигалки (digalki)

Опис на линк

LEM - Lifting Equipment Macedonia

ЛЕМ-Лифтинг е компанија ориентирана на домашниот пазар во професионално снабдување на големо и мало со:Сите видови и стандарди на челични јажиња(сајли) и аксесоари за нив (куки,стеги,затеги,малотни(шкопци),заштитници(срца),алки),сите видови на ланци и полиестерски траки за товар.

Ние сме компанија подготвена сеkогаш да одговара на барањата на своите клиенти со навремени, брзи, точни и ефикасни услуги. Oстава впечаток на задоволство, доверба и сигурност за понатамошна соработка 
Посети ја страната на нашата продавница
Безбедна достава со ЕЛС
Плаќање после проверка на нарачката
Достава до врата
Купи сега
Достава со “Ecologistic”: од МКД
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Продавач

ЛЕМ-Лифтинг е компанија ориентирана на домашниот пазар во професионално снабдување на големо и мало со:Сите видови и стандарди на челични јажиња(сајли) и аксесоари за нив (куки,стеги,затеги,малотни(шкопци),заштитници(срца),алки),сите видови на ланци и полиестерски траки за товар.

Ние сме компанија подготвена сеkогаш да одговара на барањата на своите клиенти со навремени, брзи, точни и ефикасни услуги. Oстава впечаток на задоволство, доверба и сигурност за понатамошна соработка 
Boris Trajkovski no.117 070222209 https://www.facebook.com/LEM.Skopje/
589
Купи сега

Достава со “Ecologistic”: од 210 МКД

Безбедна достава со ЕЛС

Плаќање после проверка на нарачката

Достава до врата

070222209
Купи

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации