Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

PELETI CELO PROIZVODSTVO

13 000 ЕУР

Се продава од: bojan 07 апр. 17:13 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Се продава цела линија за производство на еко пелети
1 Сушара за пилевина со капацитет од 200кг до 300 кg фабричко производство,со мотор од 7кw и 2600 вртежи во минута,должина на сушарата е 5 метри,и голем силос,каде сто се дели пилевината од топлиот воздух.
2 Пужен транспортер за дотур на пилевина на пелетирката.
3 Трака од 2метра,и мотор од 1kw.
4 Сеалка за пилевина со сито од 6 мм,400 кг на саат со 1 kw мотор.
5 Дробилка/чекичар до 8 см дрво со 6мм сито спремно за пелети,со 18 kw мотор дроби до 400 кг на саат фабричка.
6 Силос за пелети до 800 кг и професионална лепилица за најлон и влагомер со долги пипки.
7 Професионална пелетирка со капацитет до 300 кг на саат,со 3 резервни валци и 3 матрици фабрички неискористени 22 kw мотор,направена е на каиши со редуктор,машината е нова и има произведено нешто помалку од 10т.
8 Останата е 15т букова пилевина.
Машините се во исправна состојба и може за 24 да се стартуваат со работа.
Машините се продават поради поделба на ортаци,можат да се видат било кој ден

Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации