Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Porcelanski servis za 12 osobi

600 ЕУР

Се продава од: Росица 11 фев. 10:25 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Се продава сервис (кинески порцелан, донесен од Кина крај на 60-ти години), неупотребуван. Има вкупно 89 парчиња:
-12 парчиња плитки чинии три димензии (36 вкупно)
- 12 длабоки чинии вде димензии (24-вкупно)
- 12 сетови за кафе или чај (24)
- голем сад со капак како за супа, два длабоки за сос или салата, два плитки големи за сервирање мпечење или ордевер (5)
Сервисот е спакуван во оригиналните кутии и е достапен веднаш.
Росица
075740985
Leaflet
Кон почеток