Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Продажба на ЛЕД Светилки

150 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: TERRA LED 16 септ. 19:11 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
TERRA LED

TERRA LED

38 Огласи во продавницата

LED PANEL SO SENZOR 1 200 MKD
LED REFLEKTOR 450 MKD
Sladolet Cornet Reklama so Led Osvetluvanie 220 EUR
LAZNI KAMERI 4 KOMADA 25 EUR
Лед сијалиците нудат лесен начин да заштедите пари и да го разубавите вашиот дом и работа. Лед сијалиците заштедуваат 80 – 90 % струја и имаат 40 пати подолг животен век што ги прави посебно исплатливи. Лед технологијата дава највисок квалитет на светлина и лесно се вклопува во сите веќепостоечки расветни тела. За разлика од постоечките сијалици Лед сијалицата НЕ СЕ ЗАГРЕВА што ја прави сигурна за деца. Лед сијалицата се базира на Solid State Технологија, многу поотпорна на удар во однос на обичните сијалици со вжарено влакно.

TERRA LED
ЛЕД осветлување ЛЕД расветните тела, покрај примената во декоративното осветлување, сè повеќе играат улога во заменувањето на старите класичните сијалици. Нивни главни карактеристики се малата потрошувачка на електрична енергија (околу 50 пати помалку од класичните и двојно помалку од флуоросцентните светилки), долг век на траење (околу 100 000 часови), како и незначително загревање. ЛЕД сијалиците можат да биде замена за стандардните сијалици без никакви модификации на грлото бидејќи можат да се вградуват и во стандардни куќишта. Нејзиниот развој може да се подели на три дела: првиот е развој на монохроматсите ЛЕД диоди (црвена, жолта, зелена), а дури во 1993 година јапонскиот научник Шуји Накамора успеал за првпат да развие ЛЕД диода која емитува сина боја. Базирана на технологијата на ЛЕД диода во 1997 година е развиена белата ЛЕД диода што значело и пресврт во широчината на примена. Од тоа време до денес развојот е насочен на зголемување на интензитетот на светлината.Така, денес постојат ЛЕД диоди со светлина која ја надминува вредноста од 120 лумени/W, за разлика од класичните кои емитуваат 14-18 лумени/W. ЛЕД диодите се дизајнирани за номинален напон од 2-3,6 V и струја од 20-30 mА, што значи дека им е потребно помалку од 0,1W за работа. Имаат околу 10 пати подолг век од флуоресцентните светилки и 133 пати од обичните сијалици. За разлика од класичните сијалици, електричната енергија ја претвораат директно во светлина со занемарливо загревање. Не содржат жива, стакло, штетни гасови, ниту пак отровни материјали, па така може да се рециклираат. Поради одличните механички својства исклучително се отпорни на вибрации, удари и останати напрегања. Со оглед на нивните карактеристики, како и брзината на развој, ЛЕД диодите претставуваат извори на светлина на иднината.
Посетете ја нашата продавница
GOSTIVARSKA BB Прикажи на мапата
070602549
https://www.facebook.com/terra.ledmk
TERRA LED
070602549


WhatsApp:
070602549
TERRA LED

TERRA LED

38 Огласи во продавницата
LED REFLEKTORI  LED SPOT LED TRACKS SMART LED 30W 750 MKD
LED DISPLAY BOARD 79 EUR
LED REFLEKTOR VODOOTPOREN PROMOCIJA 399 MKD
3D REKLAMI BUKVI SVETLECKI 75 EUR
Кон почеток