Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Sediste Coccolle NOVA 0 do 36kg

6 690 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: ЛИБЕРТА 18 септ. 12:17 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet
ЛИБЕРТА

ЛИБЕРТА

7 Огласи во продавницата

Kupuvaj od doma 0 МКД
KUPUVAJ BEBE OPREMA OD DOMA 0 МКД
KVALITETNI KOLKICKI 100% EU BEBETTO i KUNERT 0 МКД
SANKI  KUNERT GOLD 5 500 МКД
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Продавница
Локација
Неготино
Производи
Мебел/Опрема
Детското седиште за во автомобил Coccolle NOVA претставува систем 4 во 1, што значи дека е единственото седиште кое ќе ви биде потребно за вашето дете, од раѓање до возраст од 12 години, компатибилно за сите возрасни групи: 4 возрасни групи, 6 позиции на грбниот наслон, 10 позиции за прилагодување на навалакчата за главата, ротација 360 степени.
Седиштето за во автомобил нуди комфорт и максимална безбедност за време на сите фази на користење, поради фактот што е опремено со "isofix" систем и "top-tether belt", со што се гарантира двојна заштита.
Coccolle NOVA е единственото седиште кое ќе ви биде потребно почнувајќи од првите денови на животот на бебето, опремено со надградената мека подлога, со максимална густина, обезбедувајќи правилна и удобна позиција на телото.

Материјалите кои се користени во произведувањето на седиштето обезбедуваат максимален проток на воздух, со што се спречува зголемување на темературата за време на користење. Додатната перница за новороденче е удобна, деликатна, може да се извади и за перење. Сигурносните појаси вклучуваат додатни заштитни материјали, зголемувајќи го комфорот и безбедноста на бебето.

Седиштето е наменето за користење за групата 0+ свртено наназад спротивно од правецот на возење, и потоа за групите 1,2 и 3 свртено во правец на движење на автомобилот.
Седиштето поседува 2 позиции за регулација на наслонот за првата фаза на користење и 4 позиции за фазите 1,2 и 3.

- Свртено спротивно од правецот на движење на автомобилот - група 0+
- Свртено кон правецот на движење на автомобилот - групи 1+2+3
- Свртено латерално - кога го ставате дете во седиштето или при вадење на детето од седиштето
Интегриран латерален систем за заштита, со предност за абсорпција на латерални шокови.
Интерираниот “Guard Surround Safety Panels” систем ги абосрбира латералниот шок во случај на удар.
10 позиции за регулација на држачот за глава кој расте заедно со вашето дете. Со регулирање на висината на држачот се зголемува и ширината на седиштето.
Конструкцијата на седиштето вклучува делови изработени од појачан челик - еден од најцврстите материјали, со максимум резултати во случај на удар. ESP пењата, која се користи во производството на седиштето е со опција за намалување на шокот од евентуален удар.
Сигурносните појаси и држачот за глава се регулираат истовремено и автоматски.
Процесто на инсталација на седиштето е многу лесен, се што треба е да ги следете ознаките во боја кој се наоѓаат на самото седиште. Поркивката на седиштето може д
ЛИБЕРТА
Многу голем избор на играчки, подароци и бебешка опрема. Маркети во Неготино и Кавадарци. Вршиме достава низ цела Македонија.
Посетете ја нашата продавница
М.Тито, 69, Неготино Прикажи на мапата
070 265 628, 070 376-668
http://www.libertabebecentar.mk/

Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey

Leaflet
ЛИБЕРТА

ЛИБЕРТА

7 Огласи во продавницата
Kupuvaj od doma 0 МКД
KUPUVAJ BEBE OPREMA OD DOMA 0 МКД
KOLI I MOTORI NA AKUMULATOR 0 МКД
SANKI  KUNERT GOLD 5 500 МКД
Кон почеток