Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

ANTIRID KREMA BEE VENOM ANTI AGING CREAM

500 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI 16 септ. 16:30 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet
Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
SLADOK PELIN ARTEMISIA ANNUA 700 MKD
MECKINA SEPA Heracleum sphondylium L 300 MKD
KAPKI I MAST ZA NOS I SINUSI /DEBLOKATOR 400 MKD
EHINACEA PRIRODEN ANTIBIOTIK 300 MKD
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Продавница
Локација
Гостивар
НОВО! Природна АНТИРИД КРЕМА од пчелин отров. NEW! BEE VENOM / ANTI -AGING CREAM .
Хидратантниот крем за лице со пчелин отров е прв ваков производ на нашите простори. Тој е изработен од природни состојки како што се : арганово масло, масло од семки од грејпфрут, мед, матичен млеч,пчелин отров,и етерични масла. Делува како природен ботокс за лице (face lifting), ја негува и храни кожата. Исто така помага при алергии од полен, мигрена и синуси. Сите овие природни состојки ја хранат кожата, и’ даваат влажност, мекост, свежина,сјај и го враќа младешкиот изглед.
Пред употребата на овој крем потребно е да знаете дали сте алергични на пчелин отров. Пред првата употреба на кремот потребно е да ставите малку крем на внатрешниот дел од подлактицата. Доколку за 30 минути се јави црвенило, осип или оток,не треба да го користите овој крем. Понекогаш при нанесување на кремот може да се јави мало пецкање кое е предизвикано од пчелиниот отров.
Со употребата на овој крем ќе имате мазно и убаво лице без брчки. Овој хидратантен крем не ги враќа годините, туку ја враќа вашата убавина и младешки изглед.Цена: 500 денари.
100 % ПРИРОДНА КОЗМЕТИКА -КРЕМИ,МАСТИ ,МЕЛЕМИ,КАПКИ и ЛОСИОНИ на база од пчелин восок,прополис,мед,матичен млеч,пчелин отров и лековити билки наменети за нега и заштита на кожата и телото со терапевтско делување.
Против акутни и хронични екцеми /мајасил/,акни,мозолки,брчки,чиреви,митестери,херпеси, модринки, отоци, оштетени лигаменти, зглобови, испукани петици, хемороиди и проширени вени,фисури,рани,декубитис,дерматитис,јадеж,исеченици,повреди,скршеници,изгореници,реома,гихт,ишијас,заболени синуси,нокти,жулјеви,волчјо око,неуродерматитис,алергии,себореа,кератоза,псоријаза,витилиго,алопеција/косопаст,розацеа и други кожни заболувања.
-АПИКОЛД КРЕМА
универзална крема од пчелин восок,маслиново масло,етерични масла,вит.А.Д.Е погодна за секој тип на кожа.Штити, негува, освежува,омекнува и ја прави кожата еластична. Цена :100 денари
-ПРОПОЛИС КРЕМИ,МАСТИ и МЕЛЕМИ
Природен антибиотик со широк спектар на делување за комплетна нега на здрава и оштетена кожа.Универзална крема од прополис,пчелин восок,мед,маслиново масло, вазелин и ланолин против кожни заболувања.Штити,негува,омекнува и ја прави кожата еластична.Цена:300 денари.
-УНИВЕРЗАЛЕН ШАРПЛАНИНСКИ МЕЛЕМ
од пчелин восок,прополис,маслиново масло ,ланолин и преку 40 лековити билки против рани, чиреви,отоци,повреди,изгореници,хемороиди,проширени вени,испукани петици, кожни заболувања.Цена :300 денари
Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
Одгледувањето на пчелни семејства преставува наша семејна традиција повеќе од 90 години.Во 1993 година во координација со Перо Дабески ,научен соработник од Р.Австрија е формиран најсовремениот Репро - центар за производство и селекција на македонската медоносна пчела произведени по најсовремена европска технологија.Нашето професионално пчеларство располага со преку 700 пчелни семејства во Гостиварско -влајничкиот регион и подножјето на Шар планина. Нашето професионално пчеларство во својот асортиман има голем број на природни препарати на база од пчелини производи за кој се знае дека благотворно делуваат на здравјето на луѓето.Покрај пчелните производи кој се користат со векови (пчелиниот мед,матичниот млеч,прополисот,поленот,и прополисот.)Нашата компанија Апихербал Пчеларство ДАБЕСКИ Гостивар во своите производи ги користи и другите состојки од пчелите кој се помалку познати на овие простори(пчелиниот леб -ферментиран полен ПЕРГА,пчелиниот отров.)Производите на компанијата кој се користат за подобрување на здравјето или како козметичка палета на производи,освен пчелините производи содржат производи кој содржат и низ лековити билки кој се традиционално познати и потврдени кај народот.
Посетете ја нашата продавница
T.jovanoski 11 Прикажи на мапата
070561835
Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
070561835
Leaflet
Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
BILNI KAPKI SARSKA GORCICA 700 MKD
Lekoviti kremi masti i melemi 300 MKD
MATICI SELEKCIONIRANI PCELI ROEVI MLEC DABESKI 1 000 MKD
MECKINA SEPA Heracleum sphondylium L 300 MKD
Кон почеток