Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

MECKIN LUK,SREMUS -ТINKTURA

300 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI 16 септ. 16:29 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
Api DIJABET 1 200 MKD
BILNI KAPKI PROTIV NERVOZA I NESONICA 0 MKD
Api DIJABET za DIJABETES i reguliranje na sekerot 1 200 MKD
BABIN ZAB Tribulus Terrestris 700 MKD
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Продавница
Локација
Гостивар
Мечкин/див/ лук или сремуш-lat. Allium ursinum е производ за регулирање на крвниот притисок, намалување на шеќерот во крвта, триглицеридите и ЛДЛ холестеролот.ДИВИОТ ЛУК има широк спектар на лековити ефекти врз човечкото тело. Против кожни заболувања лишај, мозолчиња ,ревматски заболувања,стомачни и цревни заболувања, Мечкиниот лук е совршен прочистувач на крвта, жолчката и црниот дроб од токсините, поради што се нарекува„ убиец на отровите. “Мечкиниот лук има природно антивирусно, антифунгално и антипаразититно дејство.›Го се намали нивото на холестерол во крвта и триглицеридите,›Го намалува крвниот притисок ›Ја подобрува циркулацијата,›Го зајакнува срцевиот мускул,›Против артериосклероза на крвните садови,›Помага при спречување на срцев удар,›Антимикробно дејство ,›Антиоксидантно дејство (врзување и екскреција на слободно радикали),›Го чисти телото на штетни материи (алкохол, тутун, итн.) Го подобрува апетитот и дигестивните нарушувања,›Има длабок ефект врз цревните паразити,›Елиминира надуеност и гасови,›Овозможува подобра екскреција на жолчката,›Го смирува воспалението на мочниот меур,›Има лековити ефекти врз матката,›Помага при излачување на слуз од белите дробови и го олеснува кашлањето,›Ја спречува остеопорозата,›Против тешки и гнојни рани,›Лекување на егзема дерматитис и лишаи.1 / 1oooo грам на ДИВ,Мечкин лук е еднаква на 25mg. пеницилин.Тинктурата од Мечкин лук , Апихербал Дабески Гостивар е природен органски производ. Мечкиниот лук е 20 пати посилен од култивираниот лук.Дозирање на тинктурата:Се зема 20 до 30 капки три пати на ден, измешано со млака вода (40-45 степени) вода, супа, чај или млеко.
Тинктура од 100 мл.300 денари.
---------------------------------------------------------
,МЕЧКИН ЛУК,ДИВ ЛУК,СРЕМУШ,srijemuš, divlji luk, šumski luk,wild garlic, ramsons, buckrams, broad-leaved garlic, wood garlic, bear leek or bear's garlic,дабески,Lerthi (Hudhra e egër, lat. Allium ursinum),Der Bärlauch (Allium ursinum),Knoblauchspinat, wilder Knoblauch, Waldknoblauch, Rinsenknoblauch, Hundsknoblauch, Hexenzwiebel, Zigeunerlauch,
Апихербал Пчеларство Дабески Гостивар
Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
Одгледувањето на пчелни семејства преставува наша семејна традиција повеќе од 90 години.Во 1993 година во координација со Перо Дабески ,научен соработник од Р.Австрија е формиран најсовремениот Репро - центар за производство и селекција на македонската медоносна пчела произведени по најсовремена европска технологија.Нашето професионално пчеларство располага со преку 700 пчелни семејства во Гостиварско -влајничкиот регион и подножјето на Шар планина. Нашето професионално пчеларство во својот асортиман има голем број на природни препарати на база од пчелини производи за кој се знае дека благотворно делуваат на здравјето на луѓето.Покрај пчелните производи кој се користат со векови (пчелиниот мед,матичниот млеч,прополисот,поленот,и прополисот.)Нашата компанија Апихербал Пчеларство ДАБЕСКИ Гостивар во своите производи ги користи и другите состојки од пчелите кој се помалку познати на овие простори(пчелиниот леб -ферментиран полен ПЕРГА,пчелиниот отров.)Производите на компанијата кој се користат за подобрување на здравјето или како козметичка палета на производи,освен пчелините производи содржат производи кој содржат и низ лековити билки кој се традиционално познати и потврдени кај народот.
Посетете ја нашата продавница
T.jovanoski 11 Прикажи на мапата
070561835

https://www.youtube.com/watch?v=3B6lK3CSsiI

Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
070561835
Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
 APIHERBAL ZA HEMOROIDI 0 MKD
PRODHIME NATYRALE TË BLETËVE 0 MKD
CARLINA VILINO SITO 300 MKD
ANTIRID KREMA   BEE VENOM  ANTI AGING CREAM 500 MKD
Кон почеток