Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Solaren aparat protiv stetnici i glodari

20 ЕУР

Се продава од: Bogdan 05 јан. 16:52 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Единицата за отпечаток на стаорец е ефикасна при одвраќање на глувци, со испуштање на звучен пулс што глувците се чувствуваат како вибрации што се пренесуваат преку земја. Глувците потоа согледаат опасна зона што ги предизвикува да ја евакуираат областа.
Карактеристика:
Лесна и безбедна за употреба. Не отров, без хемиски
Сончевиот реализираа со Ni-Cd батерија
без влијание на луѓето, животните или миленичиња
Ефикасно со површина од 625 квадратни метри
Ги чува глувчето и змиите подалеку од градина или тревници користејќи ја и технологијата на звучен звук и вибрациите

Забелешка:
1. Единиците се водоотпорни, но се препорачува да ги отстраните во екстремни временски услови како што се град, поплави и снег.
2. Ве молиме, внимавајте кога ги отстранувате единиците од земја, за да не ги скршите приклучните жици. Најдобро е да го исклучите пред да го отстраните шилото од земја.
3. По некое време батеријата може да започне да ја губи ефикасноста, истите може да се заменат, се препорачува батерија за полнење AA 1.2v NiMh.https://www.tripleclicks.com/19170287/detail?item=518039
Leaflet
Кон почеток