Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Gaba Kombuha

350 МКД

Се продава од: Зоран Денес 12:12 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Продавам габа Комбуха, можност самите да приготвувате чај. Цена 350 денари. Информации на телефон 072/222-232
го продолжува животниот век;
–спречува создавање на брчки;
–служи како превенција против рак, го подобрува дишењето;
–ја ублажува артрозата, позитивно делува кај зглобниот ревматизам;
–ги чисти крвните садови, поволно делува на регенерацијата на клеточните мембрани и кај срцевиот инфаркт;
–го подобрува вкусот на јадењата;
–отстранува пореметување кај црниот дроб;
–намалува телесна тежина;
–отстранува мачнина при возењето;
–помага при појасен херпес и сипаници;
–ги олеснува симптомите од менопаузата;
–ги зајакнува мускулите на нозете;
–ја засилува потенцијата;
–лекува болести на рацете и нозете, грбот, несоница;
–ги зајакнува бубрезите;
–ги омекнува, раствора и чисти жолчните камења;
–запира пролив;
–лекува хемороиди;
–позитивно влијае врз растењето и квалитетот на косата;
–ја чисти крвта;
–лекува миом на кожата;
–отстранува холестерол од крвта;
–ја збогатува полезната микрофлора во цревата;
–го зајакнува ослабнатиот имунитет;
–ја нормализира кисело-базната рамнотежа
Зоран
072222232
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации