Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Органско Магарешко млеко

2 000 МКД

Се продава од: Аце 08 септ. 15:03 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Локација
Струмица
Поради високото ниво на ензими, магарешкото млеко се смета за природен антибиотик. Се препорачува во борба против бактериските инфекции во организмот, последиците од труење и лечење на кожни болести. Се препорачува и на пациентите под хемотерапија, кај болести на дишните патишта, астма, бронхитис и сува кашлица. Хипократ зборувал дека магарешкото млеко има ревитализирачко дејство на целиот организам и дека влијае на јакнење на имунитетот како и против хроничен замор. Магарешкото млеко по својот состав е многу слично со мајчиното млеко. Mлекото од магарица може да се замрзне и да се чува во фрижидер без да се намали неговата билошка вредност. Цената е за еден литар
Leaflet
Кон почеток