Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Muzicki albumi

300 МКД

Се продава од: Jeta Денес 19:22 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Производи
Друго
Звукот на традицијата! 70% попуст на два албума со македонска музика преработени во оригинални звуци од виолина и флејта во вредност од 1000 ден. по цена од 300 ден.
ДОБИВАТЕ
Опции на понудата:
Попуст на два албума со македонска музика преработени во оригинални звуци од виолина и флејта.
ОПИС
ДУО СКУПИ - Најоригиналниот музички бенд во Македонија.

Категорија: ''world music''
Македонска музика само со флејта и виолина.
Аранжмани на стари македонски песни и ора преработени во нов модерен звук, расплет на повеќе жанрови (џез, етно, класика, поп, рок, итн.)
1: Музичкиот албум ги има следниве нумери:

Сношти сакав да ти дојдам
Касапско оро
Зајди зајди
Море сокол пие
Си заљубив едно моме
Гајдарско оро
Скопско оро
Јовано Јованке
2: Музичкиот албум ги има следниве нумери:

Со маки сум се родил јас
Пајдушко оро
Се посврши сербез Донка
Опа иха
Не си го продавај Кољо чифликот
Калајџиско оро
Дафино вино црвено
Јано мори
Море Дончо Мераклија
Leaflet
Кон почеток