Објавени: мај 17 2022 08:47

ASUS TURBO GTX970 OC 4GD5

МКД

Објавени: мај 17 08:47
Прегледи: 140

Brand: ASUS
Graphics Coprocessor:Nvidia GeForce
Video Output Interface:DisplayPort, DVI, HDMI
Chipset Brand:NVIDIA
Graphics RAM Type:GDDR5


Dual-ball bearing fan - Without the problem of oil drying common in sleeve-bearing fans, the Dual-ball bearing fan on ASUS Turbo GTX 970 lasts 4X longer
Super Alloy Power -Exclusively-formulated alloy components boost performance by reducing power loss, enhancing durability, and achieving cooler operation.
GPU TWEAK + Split Game caster - easily stream and real-time intuitive graphics tuning and monitoring
1088 MHz Core - Boostable to 1228 MHz,
1664 CUDA Cores
Maxwell Architecture, 4GB GDDR5 vRAM
7010 MHz Effective Memory Clock, 256-Bit Memory Interface
DisplayPort, HDMI, and DVI Outputs, Turbo Blower-Style Cooler
PCI Express 3.0 x16 Interface
Безбедна достава со ЕЛС
Плаќање после проверка на нарачката
Достава до врата
Купи сега
Достава со “Ecologistic”: од МКД
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно
140
Купи сега

Достава со “Ecologistic”: од 120 МКД

Безбедна достава со ЕЛС

Плаќање после проверка на нарачката

Достава до врата

Адреса:

Купи

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации