Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Privatni casovi po SOLO PEENJE / Приватни часови по соло пее

500 МКД

Се продава од: Биљана 21 фев. 07:31 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Локација
Бутел, Скопjе
Производи
Музика
На часовите по соло пеење се изучува
ВОКАЛНА ТЕХНИКА и се усовршуваат техниките за
* Дишење на дијафрагма
* Усовршување на интонација преку вежби со вокализи и распевање
* Проширување на вокалниот опсег
* Добивање на волуменозност на гласот
* Правилна импостација на гласот при зборување и пеење
* Техники за поголема издржливост и свежина на гласот
* Техники за справување на умор, засипнатост и тензија на вокалниот инструмент - гласните жици, како и ослободување на вилица и сите мускули поврзани во произведување на тон.

Покрај техниката на пеење, ќе се изучува совладување на трема од јавен настап, сценско и актерско движење и игра и сите останати сегменти кои го сочинуваат професионално изградениот пејач.

Студентите можат да изберат дали сакаат да изучуваат класично или естрадно пеење.

Часовите се индивидуални, траат по 45 минути, а распоредот е по договор со професорот. Темпото на часовите е по желба на студентот.

Часовите ги држи професионален оперски пејач - Магистар по оперско пеење со веќе стекната 12 годишна оперско-сценска и концертна кариера Биљана Јосифов

Покрај македонски, предметот може да се изучува и на англиски јазик.
Часовите се одржуваат во населба Радишани, Скопје, но може да се одржуваат и онлајн преку било која апликација, по ваша желба.
За сите возрасти

М-р Биљана Јосифов
[email protected]
078 481 871

Facebook page:
https://www.facebook.com/biljanajosifovsoprano/
Youtube channel:
https://youtube.com/channel/UCcAMYarUddi8Y7AbsuM4Llw


Биљана
078 481 871
Leaflet
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации