Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Alliance VP 800B Electro Acoustic bass guitar

200 ЕУР

Се продава од: Божин Спирковски 11 апр. 03:00 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Leaflet
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Производи
Музика
This is a very nice acoustic electric bass by Alliance with the rare and beautiful sunburst finish. It was handmade in Korea in the late 90s. The neck is a medium D shape. It plays very, very nicely. The bass has very balanced tone, plays great, and has medium action. It was crafted with very good fit and finish. Korean acoustics from this period were usually well-made instruments, and this bass plays and sounds fantastic, and looks beautiful as well. The built-in pickup system is the Alliance B780. It runs on a standard 9V battery. Amplified sound is just as wonderful as the acoustic sound.

Божин Спирковски
072/ 307-265
Leaflet
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации