Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

ОНЛАЈН ЧАСОВИ ПО СОЛО ПЕЕЊЕ | ONLINE CASOVI PO SOLO PEENJE

0 МКД

Се продава од: Злата Тошевска 18 апр. 09:03 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Производи
Музика
Преку моите приватни часови ќе ги научите сите сегменти потребни за да се стане професионален оперски или поп пејач или доколку сте почетник кој има желба да пее.

Ќе научите за:

• техниката за дишење на дијафрагма;
• вокалната техника и правилната импостацијата на гласот во пеење и зборување;
• проширување на опсегот на гласот;
• зголемување на волуменот, силата и издржливоста на гласот;
• ќе го перфекционирате слухот и интонацијата преку вежби за распевање;
• ќе научите како да се ослободите од тензиите во мускулите во вратот и во вилицата, како да се ослободите од зарипнување и умор при пеење и зборување;
• ќе научите за фразирање, музицирање, изведба на различни стилови;
• Актерска игра во операта, како да се изучуваат оперските композиции.


Часовите се индивидуални, траат 60 минути, се закажуваат по договор и поради настаната ситуација со КОВИД-19 се одржуваат онлајн преку платформите за видео повик: ZOOM, SKYPE, MESSENGER, FACETIME…
Часовите ги држи оперски пејач- магистер по оперско пеење и вокална педагогија.

Се оддржуваат на македонски и англиски јазик.За повеќе информации:

М-р Злата Тошевска +38972520677
[email protected]

-----------------------------------------------------------------------

Through my voice lessons, you will learn all the required segments in pursuing your career as a professional opera or pop singer, or if you are a beginner that loves to sing.

You will learn:

• The technique for the right diaphragmatic breathing used in singing;
• Vocal technique and supporting the voice in singing and talking;
• How to improve your vocal range volume, strength and stamina;
• How to perfect your pitch through advanced voice projection exercises;
• How to eliminate jaw and muscle tension and hoarseness;
• Phrasing and different styles in singing;
• Acting tips in opera, and a lot „how to” tips in the field of opera.

The lessons last 60 minutes and due to the COVID-19 are held online via ZOOM, SKYPE, MESSENGER, FACETIME…
The lessons are held by a professional opera singer- Master of Music Art and Vocal Pedagogy

More info:

Zlata Toshevska M.A. +38972520677
[email protected]Злата Тошевска
+38972520677
Leaflet
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации