Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

PC kukjishte

200 ЕУР

Се продава од: Aleksandar 15 септ. 15:16 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Локација
Кичево
Модел
Delux
Operating System - Windows 10 Pro 64-bit


Procesor (CPU) - Intel Pentium G2030 @ 3.00GHz 38 °C Ivy Bridge 22nm Technology -Kupen nov krajot na 2013 i ne e overclocked mojt da se proverit


RAM - 4,00GB Single-Channel DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24) Kupen pochetok na juli od AMC


Matichna plocha (Motherboard) - Gigabyte Technology Co. Ltd. H61M-S1 (Intel Pentium CPU G2030 @ 3.00GHz) 28 °C - Kupena nova od AMC krajot na 2014 godina


Grafichka (Graphics) - 2047MB NVIDIA GeForce GT 730 (Gigabyte) 38 °C - Kupena vo Juni nova od AMC, 4400denari, ne e overclocked mojt da se proverit


Storage - 465GB Western Digital WDC WD5000AAKX-001CA0 ATA Device (SATA) 35 °C


Optical Drivers - TSSTcorp CDDVDW SH-S223C ATA Device


Audio - High Definition Audio Device


PC e formatiran.

Cena na ovaj PC okolu 190-200 evra

http://www.amc.com.mk/ShopDetal.aspx?ArticleID=46426&i=6&l=MK&q=&SupplierArticleID=&Action= Slichen PC ko ovaj so cena od 16000 denari(260Evra)

070 263 514
Aleksandar
070263514
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации