Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Dekstop kompjuter vo odlicna sostojba

24 000 МКД

Се продава од: Љубомир Колев 08 дек. 16:39 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Локација
Штип
Модел
Quad Core
Компјутерот е користен 1 година и е во одлична состојба.

Конфигурација:

Motherboard: ECS X77H2-A3
CPU: Intel Core i3 3330 @ 3.0 GHz
GPU: Gigabyte GeForce GT630 2GB
Memory: 8GB DDR3 RAM
Hard Disk: Western Digital Blue 1TB
Operating System: Windows 10 Pro + Office 2013 Professional Plus

Има можност и за инсталирање на додатен софтвер по ваша желба.
Софтвер: 250МКД
Оперативен Систем: 500МКД

П.С: Windows 10 и Office 2013 се активирани со KMS.
Љубомир Колев
+38972400828
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации