Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

MacMini 2.0 (def. 2.1) late 2007

150 ЕУР

Се продава од: Kole 05 ноем. 13:12 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
- Processor: 2.0 GHz Intel "Core 2 Duo" (T7200) a 4 MB on-chip level 2 cache, a 667 MHz frontside bus
- RAM: 4 GB of 667 MHz DDR2 SDRAM (PC2-5300)
- HDD: 5400 RPM, 120 GB Serial ATA hard drive (upgradable for SSD)
- 2.4X double-layer "SuperDrive"
- Graphic card: "Intel GMA950 with 64 MB of DDR2 SDRAM shared with main memory" (Max res.1920x1200)
- MacOS: 10.7.5

Перфектно сочуван, работен во домашни услови, без механички оштетувања, нема ни гребнатина.
Можен е и договор
Кон почеток