Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Iznajmuvanje na kompjuteri Computer rental servic

1 000 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: ДДКом ДООЕЛ Вчера 11:18 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet
ДДКом ДООЕЛ

ДДКом ДООЕЛ

18 Огласи во продавницата

Refurbished profesionalni Biznis serii na monitori 2 700 МКД
Profesionalni HP LED Monitori 23 inch 1 god gar 6 500 МКД
Bundle Brend Kompjuteri Brand Computers 7 500 МКД
Dell monitori profesionalni Ultrasharp serii 2 900 МКД
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Продавница
Марка
Dell
Модел
Inspirion
Изнајмување на компјутери -
Computer rental service

ДДКом покрај продажба на користени и рефурбишед бренд компјутери, лаптопи и сервери, нуди и услуги за краткорочно и долгорочно изнајмување на компјутерска опрема низ цела Македонија. Изнајмувањето на компјутери е посебно корисно при одржување на бизнис настани, конференции, тренинзи, компјутерски натпревари како и за обуки во училишта и на универзитети.

Ние располагаме со широка палета на ИТ опрема - компјутери, лаптопи, работни станици, сервери, принтери и мрежни уреди. Опремата е од А класа од најпознатите светски брендови како што се HP, Dell, Lenovo, Fujitsy.

Нашиот тим може да ви помогнеме околу целокупната организација на настанот со тоа што ви нудиме услуги за монтажа, мрежна инсталација, достава до локација како и техничка поддршка за времетраење нанастанот.

Кои се придобивки од изнајмување на компјутерска опрема?

Обезбедуваме резервни делови за да се минимизира времето на прекин во случај на дефект.
Заштедувате време и пари за логистика и инасталација.
Флексибилно време на изнајмување (дневно, неделно, месечно).
Специјализиран тим кој ќе ви помогне при изборот и организацијата на опремата.


Предности на изнајмување пред купување

Изнајмувањето ја елиминира потребата за инвестирање во опрема и нејзино одржување. Изнајмувањето ја зголемува ефикасноста затоа што ви дава можност да изберете она што ви треба во даден момент за успешно да ја завршите вашата работа, како и да ја користите опремата колку што ви е потребно наместо да гледате како вашата опрема губи на вредност со годините и станува неупотреблива. Трошоците и ризикот од поседување на опремата се намалуваат затоа што нема потреба вие да правите контрола за исправноста на деловите или да се грижите дека некоја компонента може да се расипе или откаже.


Зошто да се изнајмува компјутерска опрема ?

Потребно ви е повеќе од еден компјутер за употреба
Користењето на опремата е на одредено време, не постојано
Располагате со најновите достапни модели на ИТ пазарот
Намалување на трошоците за одржување на опремата и нејзиното користење во иднина
Техничка поддршка

http://ddcom.com.mk/used-pc/used-pc-rent
ДДКом ДООЕЛ
Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија.
Посетете ја нашата продавница
ul. Franjo Kluz 2 vlez 1, stan 4 Прикажи на мапата
02 3100700
http://ddstore.mk

Computer rental service

ДДКом ДООЕЛ
02 3100700
Leaflet
ДДКом ДООЕЛ

ДДКом ДООЕЛ

18 Огласи во продавницата
NOVO Koristeni Rack Serveri 17 000 МКД
Koristeni serveri i rabotni stanici Novi kolicini 17 200 МКД
Brend kompjuteri Office & Home so licenciran Win10 4 900 МКД
Refurbished brend kompjuteri so licenciran Windows 4 200 МКД
Кон почеток