Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!

Iznajmuvanje na kompjuteri Computer rental servic

1 000 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: ДДКом ДООЕЛ 02 авг. 11:18 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet
ДДКом ДООЕЛ

ДДКом ДООЕЛ

21 Огласи во продавницата

Novi kolicini na monitori so edna godina garancija 3 200 MKD
RASPRODAZBA NA KOMPJUTERI KLIKNI PRV 12 600 MKD
DDStore najgolem dostavuvac na IT oprema vo Makedonija 0 MKD
Profesionalni biznis serii na monitori 3 200 MKD
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Продавница
Марка
Dell
Модел
Inspirion
Изнајмување на компјутери -
Computer rental service

ДДКом покрај продажба на користени и рефурбишед бренд компјутери, лаптопи и сервери, нуди и услуги за краткорочно и долгорочно изнајмување на компјутерска опрема низ цела Македонија. Изнајмувањето на компјутери е посебно корисно при одржување на бизнис настани, конференции, тренинзи, компјутерски натпревари како и за обуки во училишта и на универзитети.

Ние располагаме со широка палета на ИТ опрема - компјутери, лаптопи, работни станици, сервери, принтери и мрежни уреди. Опремата е од А класа од најпознатите светски брендови како што се HP, Dell, Lenovo, Fujitsy.

Нашиот тим може да ви помогнеме околу целокупната организација на настанот со тоа што ви нудиме услуги за монтажа, мрежна инсталација, достава до локација како и техничка поддршка за времетраење нанастанот.

Кои се придобивки од изнајмување на компјутерска опрема?

Обезбедуваме резервни делови за да се минимизира времето на прекин во случај на дефект.
Заштедувате време и пари за логистика и инасталација.
Флексибилно време на изнајмување (дневно, неделно, месечно).
Специјализиран тим кој ќе ви помогне при изборот и организацијата на опремата.


Предности на изнајмување пред купување

Изнајмувањето ја елиминира потребата за инвестирање во опрема и нејзино одржување. Изнајмувањето ја зголемува ефикасноста затоа што ви дава можност да изберете она што ви треба во даден момент за успешно да ја завршите вашата работа, како и да ја користите опремата колку што ви е потребно наместо да гледате како вашата опрема губи на вредност со годините и станува неупотреблива. Трошоците и ризикот од поседување на опремата се намалуваат затоа што нема потреба вие да правите контрола за исправноста на деловите или да се грижите дека некоја компонента може да се расипе или откаже.


Зошто да се изнајмува компјутерска опрема ?

Потребно ви е повеќе од еден компјутер за употреба
Користењето на опремата е на одредено време, не постојано
Располагате со најновите достапни модели на ИТ пазарот
Намалување на трошоците за одржување на опремата и нејзиното користење во иднина
Техничка поддршка

http://ddcom.com.mk/used-pc/used-pc-rent
ДДКом ДООЕЛ
Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија.
Посетете ја нашата продавница
ul. Franjo Kluz 2 vlez 1, stan 4 Прикажи на мапата
02 3100700
http://ddstore.mk

Computer rental service

ДДКом ДООЕЛ
02 3100700
Leaflet
ДДКом ДООЕЛ

ДДКом ДООЕЛ

21 Огласи во продавницата
Gejmaj na brend masina so nova GT1030NEW graficka 11 500 MKD
Novogodisna akcija Podarok so sekoj kompjuter 4 500 MKD
Bundle Brend Kompjuteri Brand Computers 17 600 MKD
Refurbished brend kompjuteri licenciran Windows 10 4 900 MKD
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации