Оглас од претпријатие Објавени: мар. 09 2022 09:49

Gejmaj na brend masina so nova GT1030NEW graficka

МКД

Објавени: мар. 09 09:49
Прегледи: 1340
Врвен бренд во повеќе комбинации.
A Class Refurbished - Заштеда до 70%
Office / Home / Gamer/ Bundle

#GameOn - Ready.Set.Win!
Гејмај на бренд машина. Промотивно до 31.03
- Подарок со секој гејминг refurbished компјутер - MS TERIS L100 гејминг подлога за тастатура и глушец 79.5 x 34.0 x 0.5 cm
- Лиценциран Windows 10 по промотивна цена
- nVidia GeForce гејминг графички картички нови со 2 години гаранција
- До 3 години гаранција на PC + бесплатна достава низ цела Македонија!

Со секоја онлајн нарачка добивате бесплатна достава низ цела Македонија!!!

Можност за надограба на RAM и HDD/SSD
Дополнителни попусти на поголеми порачки.

https://ddstore.mk/refurbishedpc/gamingpcbrand.html

➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters
➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите

Промотивно 1 година гаранција 14 дена гаранција за враќање пари(можност за доплата за гаранција до 3 години)

Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со сите адекватни драјвери.

*Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер. Детално инфо на :
http://www.pcadvisor.co.uk/feature/windows/windows-10-home-vs-pro-3618710/

Гратис:
- При купување на компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус

А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење.

А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање.
Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување.
А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување.

Можност за надограба на РАМ меморија и на
Опис на линк

ДДКом ДООЕЛ

Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија.
Посети ја страната на нашата продавница
Безбедна достава со ЕЛС
Плаќање после проверка на нарачката
Достава до врата
Купи сега
Достава со “Ecologistic”: од МКД
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Продавач

Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија.
ul. Franjo Kluz 2 vlez 1, stan 4 023100700 http://ddstore.mk
1340
Купи сега

Достава со “Ecologistic”: од 150 МКД

Безбедна достава со ЕЛС

Плаќање после проверка на нарачката

Достава до врата

023100700

Адреса:

Купи

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации