Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

GoClever Freedom 1160 WIN odlicno socuvan

7 000 МКД

Се продава од: Ana 14 фев. 19:53 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Лаптопот е купен во 2017 година по оригинална цена од 393ЕУР. Користен е минимално и главно за истражување и пишување есеи. Повеќе информации за спецификите и перформансите се достапни на http://goclever.com/en/tablet-konwertowalny-freedom-1160-win-silver. Поради ретката употреба, лаптопот е во многу добра состојба, иако важно е да напоменам дека го загуби звукот и touch screen опцијата - поради ова цената е ниска.


DISPLAY
SIZE 11.6”
RESOLUTION 1366 x 768 pix

PROCESSOR
CPU: Intel™ ATOM® processor Z3735F with up to 1.33 GHz
CHIPSET: Quad Core
GPU: Intel HD Graphics

SYSTEM
OPERATING SYSTEM: Windows® 10 Home

MEMORY
RAM: 2 GB
ROM: 32 GB eMMC flash

PHYSICAL SPEC
DIMENSIONS: 288 x 203 x 18.5 mm
WEIGHT: 1370g
COLOUR: Orange
Leaflet
Кон почеток