Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

ASUS T100 LAPTOP TABLET 500gb

14 900 МКД

Се продава од: Ивица 07 мар. 11:17 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Производи
Таблети
Продавам две во едно...АСУС ТРАНСФОРМЕР Т 100 со лиценциран Windows 8 и комплетен пакет на Microsoft Office.
Аусот е со меморија од 500 гига бајти, има 32 ГБ "eMMS" хард диск со кои подигнувањето на виндоусот е за 3-4 секунди :)
Можете да го употребувате како лап топ или како таблет. Идеално решение за оние кои патуваат и пишуваат.
Спецификации:
- Intel® Bay Trail-T Quad Core Z3740/Z3775 1.46 GHz ~ 2.39 GHz Processor
- Operating System: Windows 8.1
- Display: 10.1" 16:9 IPS HD (1366x768) with Multi-Touch Screen
- Graphic: Integrated Intel® HD Graphics
- Storage: 32GB eMMC With 500 GB HDD
- Card Reader
- card reader (Micro SD )
- Camera: 1.2 Mega Pixel web camera
- Networking: Integrated 802.11 a/b/g/n
Built-in Bluetooth™ V4.0
Interface
1 x Microphone-in/Headphone-out jack
1 x USB 3.0 port(s)
1 x Micro USB
1 x micro HDMI

- Audio: Built-in 2 Speaker(s) And Array Microphone
SonicMaster
- Battery: 2Cells 31 Whrs Polymer Battery
Power Adapter
Output :
5 V DC, 2 A, 10 W

Dimensions
Tablet:
10.3 x 6.7 x 0.4 inch (WxDxH)
Dock:
10.3 x 6.7 x 0.5 inch (WxDxH)
Weight
Tablet:
1.2 lbs
Dock:
1.3 lbs
Certificates
UL, MIC, CE Marking Compliance, FCC Compliance, BSMI, Australia C-TICK / NZ A-Tick Compliance, CCC, GOST-R, CB, Energy star, IDA, Erp 2013, RoHS, JATE
Повеќе инфо на следниот линк...http://www.asus.com/us/Notebooks_Ultrabooks/ASUS_Transformer_Book_T100TA/
Ивица
070 24 22 88
Leaflet
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации